Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 65-84

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πρώτη νίκη!

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 65-84

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Οπούντιος Μαρτίνου και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, κερδίζοντας την Προοδευτική Λάρυμνας με 84-65!

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι, καθώς ο αγώνας έγινε στην κοινή έδρα των δύο ομάδων στο Μαρτίνο, ήταν καλύτεροι από την αρχή του ματς και προηγήθηκαν με 31-38 στο ημίχρονο.

Η Προοδευτική μόνο στη γ’ περίοδο αντέδρασε όταν και προσπέρασε προσωρινά στο σκορ με 50-49, αλλά η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Κατσαγάνη που με επιμέρους σκορ 15-32 στην τελευταία περίοδο έφτασε στη μεγάλη νίκη με 84-65!

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-22, 31-38, 50-52, 65-84.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Ψαρράς): Τσελεκούνης 4, Ντάλλας 4, Μαρμαρινός 2, Δάρρας 21 (1), Ιωακείμ 17 (3), Χρυσοβέργης 6, Μαρτίνου 7 (1), Κυριάκος 4, Λυκούσης.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ (Κατσαγάνης): Τραγογιάννης 23, Ξυδιάς, Καλιάτσος, Τσιώτας, Βισβίκης 10 (3), Κοτσαλάς 10, Σέττος 3, Σωτηρίου 8 (2), Δημάκης 4, Τσακανίκας 26.