ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ 70-64

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε ο Έσπερος Λαμίας που επικράτησε του Λοκρού με 70-64 για τη β’ φάση του εφηβικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 6 πόντους στο ημίχρονο (38-32), ο Λοκρός απάντησε και τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου ο Έσπερος κατάφερε και πήρε μία σημαντική νίκη, με μεγάλο πρωταγωνιστή για μια ακόμη φορά τον Μαντζούκα (31 πόντοι).

Διαιτητές: Τσόκανος-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 19-14, 15-20, 17-12.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ντόου, Ψυχούλης 3 (1), Σιαφάκας 3 (1), Μαντζούκας 31 (3), Μεμάι, Θεοφανόπουλος 4 (1), Γαληρόπουλος, Κατσιούνης, Ζερντίνσκι 14, Σακκάς 4, Διαμαντής 3 (1), Ευθυμίου 8 (1).

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος): Κωνσταντίνου 13 (2), Νικολάου 13 (3), Γκραίκος 14 (1), Κουτσιούρης, Γεωργίου 8, Λουϊζος 16, Παπαϊωάννου, Αγγελής, Λούκας, Γκραίκος Π.