Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 56-39

Βαθμολογική ανάσα!

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 56-39

Βαθμολογική ανάσα πήρε η ΑΓΕ Χαλκίδας στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ, κερδίζοντας σήμερα το βράδυ τον Σύλλα στο κλειστό Κανήθου με 56-39.

Μέτριο το θέαμα και από τις δύο ομάδες, με την ΑΓΕΧ να ξεφεύγει μετά την πρώτη περίοδο κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 27-15.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά στη συνέχεια (46-27) φτάνοντας στο ρελαντί στη νίκη με 56-39.

Ατομικό φετινό ρεκόρ πόντων από τον Βεζυρτζόγλου της ΑΓΕΧ (16) που ήταν και ο πρώτος σκόρερ του αγώνα.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Γερονικολός.

Δεκάλεπτα: 13-9, 14-6, 19-12, 10-12.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γραμματικόγιαννης): Κιάκος 2, Σοϊλέης, Παστήρας 15 (2),  Θωμάς 5 (1), Μαλακασιώτης 6, Βεζυρτζόγλου 16 (1), Κικίδης Κ. 4, Βελισσαράκος 6 (1), Σπύρου, Κικίδης Ν. 2

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Πολίτης 10 (2), Μαυροζούμης 2, Φώτου, Νιάρχος, Θεοδώρου 2, Πάλλας 2, Βογιατζής, Ανδρίτσος 4, Χράπαλος 1, Φακίτσας 11, Ματάκιας 5 (1), Χαντζής 2.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.