FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μεγάλη νίκη-σταθερά κοντά στην κορυφή! (ΕΣΠΕΡΟΣ Λ.-ΟΦΗ 61-56)

Η ομάδα του Γιάννη Σοφογιάννη κέρδισε σήμερα σε ένα μεγάλο ντέρμπι τον ΟΦΗ με 61-56 και ο Έσπερος παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία εν αναμονή τώρα των αυριανών αγώνων για να δει αν μπορεί να πλησιάσει ακόμα περισσότερο την κορυφή!

Μεγάλο ντέρμπι, για γερά νεύρα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Ο ΟΦΗ, που προερχόταν από μεγάλη νίκη επί του Ερμή Σχηματαρίου ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 12-23 και 19-27 με το ημίχρονο να τελειώνει με 30-36.

Οι γηπεδούχοι με πολύ καλή άμυνα κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ με 46-44 για να πάει το ντέρμπι πόντο-πόντο και τελικά η ομάδα της Λαμίας να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνος με σκορ 61-56!

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Δολγυράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-21, 30-36, 46-44, 61-56.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 20 (1), Πάππος, Ρουμελιώτης 10, Μαντζούκας, Φύκας 2, Παπαργυρόπουλος 4, Φούντας 1, Δαχρετζης 6 (1), Κατράνας 18 (3), Παπανικολάου.

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλαύτης): Μητρόπαππας 2, Κριθινάκης 6, Μαϊστρελης 1, Ισερκίτζογλου, Καμπάκας, Καρλάυτης 2, Αγαπιάδης 10, Βασιλειάδης 3, Κάραλης 18 (4), Σταθάκης, Ισίλογλου, Πάλλης 14.