Α ΕΣΚΑΣΕ

Νικ.Παπούλιας: ‘Η χειρότερη φετινή μας εμφάνιση’

Στην έλλειψη συγκέντρωσης στην τελευταία περίοδο, στο χειρότερο χρονικό διάστημα της φετινής χρονιάς όπως είπε χαρακτηριστικά, απέδωσε την ήττα της ομάδας του από τον Αίαντα Αυλίδας ο κόουτς του Μάκαρου Άμφισσας Νίκος Παπούλιας.

Ξεκινήσαμε το παιχνίδι με συγκέντρωση και με τις καλύτερες προϋποθέσεις, αφού με το καλημέρα προηγηθήκαμε 9-0.  Δυστυχώς όμως στη συνέχεια-κατά παράδοξο τρόπο-χάθηκε η συγκέντρωσή μας με αποτέλεσμα να κάνουμε πολλά λάθη στην επίθεση ακόμα και σε αιφνιδιασμούς τρεις εναντίον ενός.  Το τελευταίο δεκάλεπτο για μας ήταν το χειρότερο της φετινής χρονιάς τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση.

Στην επίθεση, παρότι πήραμε δύο τάιμ άουτ στο τέλος, οι επιθέσεις μας δεν ήταν αυτές που περιμέναμε και στην άμυνα ο Κεραμάρης ανενόχλητος έβαλε δύο σουτ, στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα. Έχουμε δείξε σταθερή αγωνιστική  κατάσταση σε όλα τα παιχνίδια, δυστυχώς σήμερα κάναμε τη χειρότερή μας εμφάνιση. Συγχαρητήρια στον ομάδα του Αίαντα και στο Νάσο Σάλιαρη για τη νίκη τους’.