ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 45-69 (pics)

Νίκη για τον Αστ. Αλιβερίου απέναντι στις Κονίστρες με 69-45 για την β’ φάση του εφηβικού πρωταθλήματος. Κλειδί η δεύτερη περίοδος για τους νικητές στην οποία πήραν ένα σημαντικό προβάδισμα.

Στο ημίχρονο ο Αστέρας προηγήθηκε με 19 πόντους διαφορά (23-42) και οι Κονίστρες δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και να επιστρέψουν στο ματς.

Από τους νικητές πρώτος σκόρερ ο Μεϊντάνης με 32 πόντους.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Θωμά.

Δεκάλεπτα: 12-16, 11-26, 13-13, 9-19.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ιμπέζα): Ψαριανός Γ., Μυλωνάς 2, Μάστορης, Καμπούρης 9 (1), Μαυροβουνιώτης, Νικολής 2, Ψαριανός Α. 9 (1), Δημάς 13 (3), Μπαρούνας 10.

ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Λασπάς-Ρέτσας): Κουκουβάος, Νικολάου 4, Γλυκός 2, Γλάρος 10, Μάστορης 5 (1), Τσερράγκα 3, Μεϊντάνης 32, Παπανικολάου 7 (1), Τσόκας, Παπακωνσταντίνου 6 (2), Κόρρος , Καρβουνιάρης.