ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 60-79

Τη 2 νίκη του σε ισάριθμα ματς στη β’φάση του εφηβικού πρωταθλήματος πέτυχε ο Γ.Σ.Ιτέας επικρατώντας στη Λαμία της Αναγέννησης με 79-60.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην α’ περίοδο (21-18), με τους περσινούς πρωταθλητές να παίρνουν το προβάδισμα στη συνέχεια χωρίς όμως μεγάλη διαφορά (33-35 ημίχρονο, 45-52 στο 30’).

Στην τελευταία περίοδο όμως, άνοιξε η ψαλίδα της διαφοράς και με πρωταγωνιστές στην επίθεση τους Παγώνη και Δημητρίου η ομάδα του Μωραίτη έφτασε στη νίκη με 19 πόντους διαφορά.

Διαιτητές: Ζάχος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 12-17, 12-17, 15-27.

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Αντωνόπουλος 13 (1), Καραχάλιος 10 (1), Τσουκαράς 4, Παπαγεωργίου 2, Στασινός, Κεραμάρης 2, Λαδάς Ν., Γαλάνης 6, Λασπιάς 17 (1), Κωσταράς 2, Λαδάς Δ. 4.

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ (Μωραϊτης): Παγώνης 18 (1), Κουτρόγιαννος 8 (1), Ιατρίδης, Τσιπούρας 6, Κοντογιάννης 5, Αγουρίδης 2, Περδίκης 2, Κρικέλας 3, Δημητρίου 21 (1), Παπαδρόσος 3, Αναγνωστάκος 11 (2).