FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογίες & σκόρερς (4η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα παίδων με την κατάσταση να αρχίζει να ξεχωρίζει όσο αφορά τις ομάδες που μπορούν να φτάσουν μέχρι τον τελικό.

Στον α’ όμιλο το ΧΒΑ κρατάει την τύχη στα χέρια του έχοντας στην ουσία ήδη προκριθεί στον τελικό καθώς στα δύο παιχνίδια με ΑΓΕΧ και Άρη Θήβας θα χρειαστεί να κάνει μια νίκη.

Στο β’ όμιλο ο Μάκαρος εξακολουθεί να είναι αήττητος αλλά όπως όλα δείχνουν και εδώ πολλά θα ξεκαθαρίσουν στον αγώνα Έσπερος Λαμίας-Μάκαρος που θα γίνει στις 18 Μαρτίου την τελευταία αγωνιστική της β’ φάσης.

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 69-58

ΚΑΔΜΟΣ-ΧΒΑ 62-70

ΑΛΙΑΡΤΟΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 60-48

Ρεπό: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4/3)

ΑΡΗΣ Θ.-ΚΑΔΜΟΣ

ΧΒΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Ρεπό: ΑΛΙΑΡΤΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠ. Κ.
ΧΒΑ 4 8 4 0 281 186
ΑΛΙΑΡΤΟΣ 4 7 3 1 239 213
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4 6 2 2 248 238
ΑΡΗΣ Θ. 3 4 1 2 189 201
ΚΑΔΜΟΣ 2 3 1 1 135 127
ΑΙΑΣ ΑΛΙΒ. 3 3 0 3 133 220
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2 2 0 2 100 130

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καρανάσος (Αλίαρτος) 84
  2. Βογιατζής (ΧΒΑ) 68
  3. Παναγιωτίδης (Αλέξανδρος) 67
  4. Κόλα (Αλίαρτος) 67
  5. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 56
  6. Παπαϊωάννου (Άρης Θ.) 53
  7. Παύλου (Αλέξανδρος) 51
  8. Κακαβάς (Αλέξανδρος) 45
  9. Θανάσαινας (Κάδμος) 44
  10. Μπεκρής (Άρης Θ.) 44
  11. Μελετίου Ι. (Άρης Θ.) 43
  12. Σοροβός (Αλέξανδρος) 42

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κόλα (Αλίαρτος) 10
  2. Παύλου (Αλέξανδρος) 10
  3. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 8
  4. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 7
  5. Κακαβάς (Αλέξανδρος) 6
  6. Θανάσαινας (Κάδμος) 6
  7. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 4
  8. Βογιατζής (ΧΒΑ) 3
  9. Παπανδρέου (ΧΒΑ) 3
  10. Τσιάρας (Αλέξανδρος) 3
  11. Σκυριανός (ΑΓΕΧ) 3
  12. Ρίννης (ΑΓΕΧ) 2

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΑΤΛΑΣ 65-61

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.-ΣΥΛΛΑΣ 63-59

ΜΩΛΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 58-107

Ρεπό: ΜΑΚΑΡΟΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4/3)

ΑΤΛΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΣΥΛΛΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.

Ρεπό: Μώλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠ. Κ.
ΜΑΚΑΡΟΣ 3 6 3 0 263 115
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ. 3 5 2 1 248 179
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 3 5 2 1 156 182
ΣΥΛΛΑΣ 3 4 1 2 184 192
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 3 4 1 2 167 196
ΑΤΛΑΣ 3 4 1 2 139 147
ΜΩΛΟΣ 4 4 1 3 159 305
    ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 91
  2. Μαυροζούμης Κ.(Σύλλας) 76
  3. Διαμάντης (Μάκαρος) 70
  4. Παπανικολάου (Σύλλας) 62
  5. Κασσάρας (Κένταυρος Λιβ.) 56
  6. Δρίβας (Μάκαρος) 53
  7. Παπαδήμας (Μάκαρος) 50
  8. Μπάμπαλης Δ. (Μώλος) 49
  9. Φρυγανάς (Απόλλων Λιβ.) 47
  10. Σεριανάί Δ. (Άτλας) 43
  11. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 38
  12. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 36
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
1. Μαυροζούμης Κ. (Σύλλας) 13
2. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 11
3. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 8
4. Κασσάρας (Κένταυρος Λ.) 8
5. Δρίβας (Μάκαρος) 5
6. Διαμάντης (Μάκαρος) 4
7. Σταυλιώτης (Απόλλων Λιβ.) 4
8. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3
9. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 2
10. Ζαρκαδούλας (Έσπερος Λ.) 2
11. Αυγίκος (Έσπερος Λ.) 2
12. Ανδρέου (Άτλας) 2

Σχετικά άρθρα

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Κάδμος-Ερμής Σχηματαρίου 70-82

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: Σύλλας-Λοκρός 36-65

pannikolaou