Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΡΕΤΡΙΑ-Α.Ε. ΛΙΜΝΗΣ 77-50

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Με κλειδί τη δεύτερη περίοδο!

ΕΡΕΤΡΙΑ-Α.Ε. ΛΙΜΝΗΣ 77-50

Τη νίκη πανηγύρισε η ομάδα της Ερέτριας η οποία επιβλήθηκε της Α.Ε. Λίμνης με 77-50 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Ανώτεροι σε όλο το παιχνίδι οι γηπεδούχοι, κλειδί η δεύτερη περίοδος στην οποία το επιμέρους σκορ ήταν 19-3 υπέρ της Ερέτριας.

Το ημίχρονο έληξε με την Ερέτρια να έχει 13 πόντους διαφορά (29-16) με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν αλλά να μην μπορούν να αντιδράσουν και τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 77-50.

Πρώτος σκόρερ από τους νικητές ο Τακέλας με 17 (5) πόντους ενώ, από την Α.Ε. Λίμνης ο Λιβαδειάς με 15 πόντους.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Θανάσουλας.

Δεκάλεπτα: 10-13, 19-3, 20-16, 28-18.

ΕΡΕΤΡΙΑ (Ρήγας): Διαμαντάκης, Σταμούλης, Τριανταφύλλου 12, Κοκκάλας 10 (1), Κοντογιάννης 9 (2), Τακέλας 17 (5), Αποστόλου 5 (1), Αλϊάι 2, Μπαλάφας 5, Κανάκης 2, Ωραιόπουλος 4, Τουλουμτζής 11 (3).

Α.Ε. ΛΙΜΝΗΣ (Γιάνναρος): Φώτου 3, Μπαλάντζας, Γιάνναρος 3 (1), Αγγελόπουλος 2, Γερογιώργης 17 (4), Ευσταθίου 3 (1), Καπελάρης 7, Εμμανουηλίδης, Λιβαδειάς 15.