Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 53-51

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σπουδαία νίκη στο τέλος!

ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 53-51

Σε ένα παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ η ομάδα του ΓΑΣ Ν. Αρτάκης πήρε τη νίκη με σκορ 53-52 απέναντι στις Κονίστρες.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 26-26. Στο τέλος της τρίτης περιόδου οι Κονίστρες προηγήθηκαν με τρεις πόντους (42-45).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο και με 8 δευτερόλεπτα να μένουν για τη λήξη και το σκορ στο 51-51  οι Κονίστρες δέχτηκαν τεχνική ποινή.

Οι γηπεδούχοι την αξιοποίησαν κάνοντας το 52-51. Στην επαναφορά κέρδισαν φάουλ και με 1/2 βολές διαμόρφωσαν το τελικό 53-51. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα σουτ στη λήξη του χρόνου υπό κακές προϋποθέσεις χωρίς αυτό να βρίσκει στόχο.

Διαιτητές: Χαϊνά-Μασλατζίδης Λ.

Δεκάλπετα: 15-17, 11-9, 16-19, 11-6.

ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Μάλλιαρης-Δάγκουλας): Αντωνίου, Αναγνώστου 5, Σαράπης 4, Καραγιάννης 12 (3), Στεφανίδης 4, Σπανός 11, Μίχας, Φλώρος 3, Μαρκάκης 9 (1), Κοφινάς 3 (1).

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ιμπέζα): Ψαριανός 9 (2), Μαυροβουνιώτης, Γιαννάκης, Εμμανουηλίδης, Αποστολίδης, Τσιρόπουλος 2, Δημάς 5 (1), Γράβαρης 23 (1), Μιχόπουλος 4, Δημάς, Ιμπέζα 8.