Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΤΛΑΣ-ΦΑΛΑΡΑ 51-58

Άλμα τίτλου από τα Φάλαρα που κέρδισαν στο σημερινό ντέρμπι κορυφής τον Άτλα στο Καρπενήσι με 58-51, φτάνοντας τις 3 νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με 8-12 μπροστά στο σκορ και έκλεισαν το ημίχρονο με 22-30. Ο Άτλας δεν βρήκε λύσεις έτσι ώστε να απαντήσει και σε συνδυασμό με την ευστοχία των φιλοξενούμενων έξω από τα 6,75 μ. υπέστη την εντός έδρα ήττα.

Αξιοσημείωτο τα 11 (!) τρίποντα  των νικητών που έφτασαν δίκαια σε μια μεγάλη εκτός έδρας  επιτυχία.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη.

Δεκάλεπτα: 8-12, 14-18, 17-18, 12-10.

ΑΤΛΑΣ (Σαμαντάς): Σταλίκας 4, Μαντέκας 2, Οσμινάι 13 (2), Λέρης 5 (1), Δροσίνης 2, Χονδρός 9 (1), Χεργιανάι 12, Λερογιάννης 4, Κακαβάς.

ΦΑΛΑΡΑ (Λαχανάς): Αρσενίου 13 (4), Καρανίκας 6 (1), Ρουκουτάκης Δ. 10 (2), Τσουκαλάς 3 (1), Λούβαρης 11 (2), Ντινόπουλος 10, Πατακός 5 (1), Ρουκουτάκης Φ.