B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου μετά το ΧΒΑ έγινε η 2η ομάδα του πρώτου ομίλου που πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για τα play-off ανόδου στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ μετά τη νίκη του με 50-47 απέναντι στις Κονίστρες.

Το ΧΒΑ έκλεισε με ρεκόρ 13-1 τη σεζόν κερδίζοντας με 65-60 τον Αστέρα Αλιβερίου και μπαίνει στην τελική ευθεία για την άνοδο στην Α’ κατηγορία.

Σε αγώνα για το γόητρο, η Αρτάκη νίκησε εκτός έδρας την Ερέτρια με 67-46 παίρνοντας ρεβάνς για την εντός έδρας ήττα του πρώτου γύρου.

Ο Κάδμος, δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στο Μαντούδι με την Α.Ε.Λίμνης, που πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα έστω και στα χαρτιά!

Η Α.Ε.Λίμνης υποβιβάστηκε, ενώ ο Κάδμος θα παίξει την παραμονή του σε αγώνα μπαράζ με την Προοδευτική Λάρυμνας, έχοντας πάντα το μυαλό του και στην πορεία της Παναγίτσας στη Γ’ Εθνική.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΧΒΑ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 65-60

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 50-47

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 46-67

Α.Ε.ΛΙΜΝΗΣ-ΚΑΔΜΟΣ 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στα play-off ανόδου: ΧΒΑ & ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

Μπαράζ παραμονής: ΚΑΔΜΟΣ

Υποβιβάζεται: Α.Ε.ΛΙΜΝΗΣ

Σε αγώνες κατάταξης: ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΕΡΕΤΡΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Ν Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 14 27 13 1 1032-738
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ. 14 25 11 3 990-747
3 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 14 24 10 4 791-655
4 ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 14 23 9 5 873-769
5 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14 19 5 9 807-810
6 ΕΡΕΤΡΙΑ 14 18 4 10 721-842
7 ΚΑΔΜΟΣ 14 16 3 11 638-934
8 Α.Ε. ΛΙΜΝΗΣ 14 14 1 13 603-954

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Στεφάνου (Πρωτέας Σχημ.) 284
  2. Χαρίσης (Πρωτέας Σχημ.) 214
  3. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 213
  4. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 189
  5. Ιωάννου Ε. (Αστ.Αλιβ.)  175
  6. Αναστασίου (Κάδμος) 169
  7. Σπανός (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 152
  8. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 141
  9. Γράβαρης (Κονίστρες)  138
  10. Μιχόπουλος (Κονίστρες)  137
  11. Χροναίος (ΧΒΑ) 132
  12. Κανάκης (Ερέτρια) 111

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 51
  2. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 43
  3. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.)  25
  4. Αναστασίου (Κάδμος) 23
  5. Βαϊνάς (Πρωτέας Σχημ.) 20
  6. Γερογιώργης (Α.Ε.Λίμνης) 18
  7. Τακέλας (Ερέτρια)  14
  8. Γανωτής (Αστ.Αλιβερίου) 13
  9. Θαλασσινός (Α.Ε.Λίμνης) 12
  10. Δημάς Ν. (Κονίστρες) 11
  11. Γιαννακάς (Κονίστρες) 11
  12. Μπαρώτας (ΧΒΑ) 10

Σχετικά άρθρα

Ο Γιάννης Γκρινιάρης στον Κάδμο!

pannikolaou

Ο Βασίλης Θανάσαινας ξανά στον Κάδμο!

pannikolaou

Στις 24 Σεπτεμβρίου η 1η αγωνιστική στο κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou