ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΣΥΛΛΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 57-66

Στο τελευταίο 10λεπτο έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη μέσα στην Αιδηψό ο Έσπερος Λαμίας, κερδίζοντας τον Σύλλα με 66-57.

Αμφίρροπο το ματς στο πρώτο ημίχρονο (28-29), με τον Σύλλα να παίρνει μικρό προβάδισμα στο τέλος της γ’ περιόδου (48-45), για να ακολουθήσει ένα 9-21 της ομάδας του Σοφογιάννη που τις έδωσε και την εκτός έδρας νίκη με 9 πόντους διαφορά.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Χαϊνά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-14, 28-29, 48-45, 57-66.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Ρηγοπούλου 2, Καπόλου 4, Καπλανάι, Μαστρογιαννοπούλου, Λούμη Σ., Νίτσογλου 11, Φώτου 6 (2), Τσαβόνι 28 (1), Πατσούρα 6, Καρμάι, Υδραίου, Λούμη Θ.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης-Καραχρήστος): Παπαδημητρίου 5 (1), Καλτσά, Πανουργιά, Αντωνίου 14, Στουρνάρα, Χαντζή, Μονάντερου 13 (1), Δημήτρη 22 (1), Αλεξίου 12.