Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ 48-54 (pics)

Νίκη για τον Πανευβοϊκό μέσα στο Αλιβέρι επί του Αία με 48-54 για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή για τρεις περιόδους, όμως στ τελευταίο δεκάλεπτο έπαθαν μπλακ-άουτ και ηττήθηκαν με 48-54. Οι φιλοξενούμενοι είχαν στο τέταρτο δεκάλεπτο επιμέρους σκορ 8-20, κάνοντας την ανατροπή.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 11-12, 10-12, 8-20.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος): Πολύχρονος Α. 15, Φερμελής 14 (2), Πάλλης 5, Καββαθάς 9, Μπάνος 2, Ταπεινός 3 (1), Κούρτης, Νικολάου, Λαλιώτης, Γκενές, Τσάλας, Καδδίτης.

ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ (Τοσούνης): Αρσενικός Π. 11, Μπουλίος 8 (1), Καμπουράκης 1, Αρσενικός Α. 14 (1), Ζαχάπας 4, Μοίρος Σ. 5, Παλλέστρος 7 (1), Μοίρος Ι. 3 (1), Πετρογιάννης, Μπούρικας, Καμπουράκης, Κοκκάλας, Δημάκος.