Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΚ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ-Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 67-73

Με νίκη συνέχισε η Α.Ε.Ν. Αρτάκης απέναντι στην Ακ. Ιστιαίας με σκορ 67-73 για τον β’ όμιλο της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και επικράτησαν με 67-73.

Η Α.Ε.Ν. Αρτάκης είχε σταθερά ένα προβάδισμα στον αγώνα, στην τελευταία περίοδο με ένα τρίλεπτο ξέσπασμα, έστειλε την διαφορά στους 10 πόντους, με τους γηπεδούχους να μην έχουν απαντήσεις και έτσι η ομάδα της Αρτάκης να παίρνει τη νίκη με 67-73.

Διαιτητές: Παστήρας-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 17-19, 14-12, 21-22.

ΑΚ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ (Γάτσος): Αλεξίου 5 (1), Μιχαηλίδης 25 (3), Πέτρου Δ. 1, Σουβάτζης, Πέτρου Γ. 11 (1), Τερερές 16, Κακογιάννης 8, Γκατζούρης, Κατσούρας 1, Καλαβάτσης.

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Σαράπης): Στέφης 16, Ριζούλης 12, Βαμβάκιας 1, Μάλλιαρης 7, Πουρίδης 18, Ντουμάνης, Παπαδόπουλος 9, Ρόθος 9 (1), Ντεγιάννης 1, Δάγκουλας, Χατζησωτηρίου.