Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΣΤΥΡΑ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 42-52

Νίκη για τον Αία Αλιβερίου απέναντι στα Στύρα με 42-52 για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Η ομάδα του Σαλταρίκου ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε στο ημίχρονο (22-34). Στη συνέχεια κατάφερε να διαχειριστεί τη διαφορά και να φτάσει στην τελική επικράτηση με 42-52.

Το παιχνίδι έγινε στο κλειστό του Αλιβερίου καθώς εκεί δήλωσαν ως έδρα τα Στύρα, κάτι που όπως φαίνεται θα ισχύσει και για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Για την πρόκριση στην επόμενη φάση και στην διεκδίκηση της ανόδου όλα θα κριθούν μετά το αποτέλεσμα του αυριανού αγώνα της Καρύστου με τον Πανευβοϊκό.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν την ατυχία να δουν τον αθλητή τους Ταπεινό να αποχωρεί στο τέλος του αγώνα με πέντε ράμματα στα χείλη.

Διαιτητές: Κωτσακόπουλος-Μασατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 9-17, 11-10, 9-8.

ΣΤΥΡΑ (Χουλιαράς): Χουλιαράς 11 (1), Ησαίας 10, Δημητρίου 7, Ζέρβας 3, Γεωργίου 6, Ευφρωσίνης 2, Μπαλτάς 1, Χότζα 2., Μπατσόλας Χ., Μπατσόλας Γ.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος): Πάλλης 15, Φερμελής 13 (3), Καδδίτης 5 (1), Πολύχρονος Α. 7, Μπάνος 4, Μπραχιμάι 6, Καβαθάς 2, Τσάλας, Γκενές, Κούρτης, Ταπεινός.