ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΧΒΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 78-50

Ακόμα μία νίκη για ΧΒΑ το οποίο παραμένει αήττητο στη β’ φάση του παιδικού πρωταθλήματος, αυτή τη φορά απέναντι στην ΑΓΕΧ με σκορ 78-50 σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και πήραν δίκαια τη νίκη.

Η ομάδα του Μπρατσιάκου βρέθηκε από νωρίς μπροστά στο σκορ καθώς προηγήθηκε με 28-11 στην πρώτη περίοδο και έκλεισε το ημίχρονο με 47-23. Στη συνέχεια, δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα και σε συνδυασμό με την αδυναμία της ΑΓΕΧ να σκοράρει πήρε εύκολα τη νίκη.

Διαιτητές: Καλαπόδης-Θανάσουλας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-11, 19-12, 19-5, 12-22.

ΧΒΑ (Μπρατσιάκος-Γαλάνης-Τσουμάνης): Νεστορίδης 4, Σπύρου 16 (1), Μπασινάς 2, Ζεμπίλης 6, Αποστόλου, Βογιατζής 18 (2), Νικολάου 2, Δημόπουλος 4, Αντωνίου, Σταθόπουλος 9, Σαλταγιάννης 10, Μάλλιαρης 7.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Διαμαντής 4, Σοϊλέδης 5, Χουλιαράς 2, Τόγιας 3 (1), Κουμπογιάννης 2, Αραπάκης 2, Σκυριανός 1, Καρατσιοβής 2, Τσότρας, Χότζαλι 8, Γκογκορώσης 6, Ρίννης 15.