ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΤΛΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 90-78

Τη νίκη πήρε σήμερα ο Άτλας απέναντι στον Απόλλων Λιβ. με σκορ 90-78 για τη β΄φάση του παιδικού πρωταθλήματος σε ένα παιχνίδι με πολύ θέαμα και υψηλό σκορ.

Το παιχνίδι αποζημίωσε αυτούς που επέλεξαν να το παρακολουθήσουν καθώς οι παίδες και των δύο ομάδων τα πήγαν περίφημα επιθετικά σκοράροντας συνολικά 168 πόντους.

Η ομάδα του Άτλα ξεκίνησε με 23-20 στην πρώτη περίοδο και έκλεισε το ημίχρονο με 1 πόντο διαφορά από την ομάδα της Λιβαδειάς (38-37). Η ομάδα του Σαμαντά ήταν αυτή που κατάφερε να φτάσει στην τελική επικράτηση με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τη νίκη με 90-78.

Διαιτητές: Ευαγγελόπουλος-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 15-17, 23-17, 29-24.

ΑΤΛΑΣ (Σαμαντάς): Μπίκας 8, Ανδρέου 2, Μπούργος, Κάππας 13, Σεργιανάι Κ. 12 (1), Μάνταλος, Μήτσιος 19, Ελεζάι, Σεργιανάι Δ. 25, Μπουμπούρης 4, Δροσίνης 4, Μάνταλος Ν.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σκαλτσάς): Κατωπόδης, Φρυγανάς 18 (1), Κωταδάμ, Μιμίκος 14, Παπαγεωργίου, Τόλιας 10, Σταυλιώτης 31 (3), Γκιζίμης 4 (1), Στάντζος, Κατσής, Μπουζίκας.