B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΧΒΑ 51-58

Ούτε στην Αρτάκη δεν έκανε στάση το…τρένο του ΧΒΑ κερδίζοντας τον τοπικό ΓΑΣ με 58-51, σε ένα μεγάλο ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στην τελευταία περίοδο, με την ομάδα του Μπρατσιάκου να συνεχίζει το απόλυτο νικών μια αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας  του πρωταθλήματος.

Στην α’ περίοδο ο Μαρκάκης με 7 πόντους κράτησε την Αρτάκη κοντά στο σκορ (12-17) με την ομάδα της Χαλκίδας να έχει πλουραλισμό στην επίθεση.

Το ημίχρονο τελείωσε 26-31, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 42-42 στο τέλος του γ’ 10λεπτου.

Στην τελευταία και καθοριστική περίοδο, με 8 πόντους του Χοροζίδη και ένα τρίποντο του Τσουμάνη το ΧΒΑ ξέφυγε στο σκορ φτάνοντας τελικά στην εκτός έδρας νίκη με 58-51.

Από πλευράς των φιλοξενούμενων απουσίαζαν οι Μπρατσιάκος και Μπαρώτας.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Θωμά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 26-31, 42-42, 51-58.

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ (Δάγκουλας-Μάλλιαρης): Μαρκάκης 13, Στεφανίδης 12 (3), Αναγνώστου 7 (1), Καραγιάννης 7 (1), Σαράπης 7, Σπανός 6, Φλώρος, Κοφινάς.

ΧΒΑ (Μπρατσιάκος-Γαλάνης): Χροναίος 5, Ζεμπίλης, Βογιατζής, Σταθόπουλος 13 (2), Αποστολόπουλος, Χατζηστάμου 10 (2), Τσοκάνης, Χοροζίδης 20, Τσουμάνης 5 (1), Τάρλας, Παπάζογλου 5.