FEATURED ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 64-41

Νίκη για τον Πρωτέα Σχηματαρίου το βράδυ της Πέμπτης στο πρωτάθλημα Γυναικών, με την ομάδα του Χαντζή να επικρατεί του Γ.Σ.Αυλίδας με 64-41.

Οι γηπεδούχες είχαν το προβάδισμα από την αρχή με το ημίχρονο να τελειώνει με 33-24, ενώ στη γ’ περίοδο με επιμέρους σκορ 17-3 ‘κλείδωσαν’ τη νίκη φτάνοντας στο τελικό 64-41.

Τραυλού και Αναστασίου πέτυχαν από 18 πόντους για τις δύο ομάδες.

Διαιτητές: Κάλφα-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-8, 18-16, 17-3, 14-14.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κωστούλα, Καπελέρη, Σαλαγιάννη, Μαυριγκοπούλου 10, Κάκου 2, Μαμασούκα 8 (1), Τραυλού 18 (3), Πίππα 4, Ντέλλου 2, Ρούσσου 6, Μέτσκα 10, Παπαγεωργίου 4.

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ (Φραγκούλης): Πολυτήρα Β., Κρόκου, Ζιαζιά, Κρόκου Σ., Σταμέλου 1, Σαμπάνη 9 (1), Αναστασίου 18, Μπεληγιάννη Β., Μπεληγιάννη Γ. 2, Θεοδώρου 9, Κρινή 2, Λιάκου.