Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 84-89

Στην παράταση κρίθηκε ο αγώνας του Φιλαθλητικού με τον Αλέξανδρο, με νικήτρια την ομάδα της Αρτάκης με 89-84!

Οι πιτσιρικάδες του Πανούση ήταν και πάλι εξαιρετικοί, έχοντας για πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Καζάνα που αυτή τη φορά σταμάτησε στους 35 πόντους!

Ο Αλέξανδρος προηγήθηκε με 56-67 στο 30’ αλλά ο Φιλαθλητικός παρότι κατέβηκε με μόλις 7 παίκτες αντέδρασε, ισοφάρισε σε 66-66 με κορυφαίο τον Τουλούμη, για να πάει το ματς στον πόντο και να τελειώσει την κανονική του διάρκεια με 77-77.

Ο Φιλαθλητικός διαμαρτύρεται για ένα φάουλ που όπως υποστηρίζει δεν δόθηκε πάνω στον Δαριβέρη στα 3’ δευτερόλεπτα πριν το τέλος από τον διαιτητή Βαρσαμά.

Στην παράταση ο Αλέξανδρος ήταν καλύτερος εκμεταλλευόμενος και την αριθμητική υπεροχή του, καθώς ο Φιλαθλητικός τελείωσε τον αγώνα με 4 παίκτες.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-21, 43-46, 56-67, 77-77 (καν.διάρκεια), 84-89 (τελ.αποτελ).

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Μανώλης):Λυμπερόπουλος 11, Τουλούμης 31, Σέγκος 8 (2), Μανώλης 15 (3), Παπαδόπουλος 7 (1), Δαριβέρης 9, Κιαπέκος 6 (2), Γαλάνης.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Πανούσης): Καζάνας 35 (1), Μπλέτσας 2, Μακρύγιαννης 21 (3), Βοσνιάδης 8, Τσιλινίκος 8, Παναγιωτίδης 4, Ψαριανός 6, Δάβρης 3, Παύλου, Κακκάβας, Κατώλης, Αρβανίτης.