FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς

Με την 2η αγωνιστική των playoffs συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας και στους δύο ομίλους.

Αλέξανδρος, ΓΑΣ Βασιλικού και Δόξα Διρφύων από τον α’ όμιλο, Μεδεώνας και Αλίαρτος από το β’ όμιλο, διατηρούν μέχρι στιγμής το αήττητο.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 47-88

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 46-60

Ρεπό: ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/4)

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ

Ρεπό: ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2 4 2-0 149-130
2 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 1 2 1-0 88-47
3 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ 1 2 1-0 72-46
4 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡ. 2 2 0-2 92-132
5 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 2 2 0-2 131-177

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καζάνας (Αλέξανδρος) 42
  2. Μανώλης (Φιλαθλητικός) 42
  3. Τουλούμης (Φιλαθλητικός) 39
  4. Μακρύγιαννης (Αλέξανδρος) 33
  5. Παπαδόπουλος (Φιλαθλητικός) 26
  6. Κακαβάς (Αλέξανδρος) 25
  7. Κικίδης (ΓΑΣ Βασιλικού) 22
  8. Πολύχρονος (Αίας Αλιβερίου) 20
  9. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 20
  10. Παπαδόπουλος (Δόξα Διρφύων) 19

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μανώλης (Φιλαθλητικός) 9
  2. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 5
  3. Παύλου (Αλέξανδρος) 4
  4. Κόκκορης (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  5. Κακαβάς (Αλέξανδρος) 3
  6. Μακρύγιαννης (Αλέξανδρος) 2
  7. Καζάνας (Αλέξανδρος) 2
  8. Παπαδόπουλος (Φιλαθλητικός) 2
  9. Γαλάνης (Φιλαθλητικός) 2
  10. Γεροντίτης (ΓΑΣ Βασιλικού) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΦΑΛΑΡΑ-ΑΤΛΑΣ 54-49

ΔΡΟΣΙΑ-ΜΕΔΕΩΝ 44-58

Ρεπό: ΑΛΙΑΡΤΟΣ

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/4)

ΑΤΛΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ

ΜΕΔΕΩΝ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ

Ρεπό: ΦΑΛΑΡΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΕΔΕΩΝ 2 4 2-0 123-91
2 ΦΑΛΑΡΑ 2 3 1-1 101-114
3 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 1 2 1-0 76-47
4 ΔΡΟΣΙΑ 2 2 0-2 91-134
5 ΑΤΛΑΣ 1 1 0-1 49-54

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαρδάκης (Δροσιά) 29
  2. Ταμπίτσικας (Μεδεών) 28
  3. Ντινόπουλος (Φάλαρα) 24
  4. Αντωνίου (Μεδεών) 22
  5. Καραπετάκος (Δροσιά) 20
  6. Ρουκουτάκης (Φάλαρα) 20
  7. Καρανάσος (Αλίαρτος) 18
  8. Αγάθης (Μεδεών) 18
  9. Λούβαρης (Φάλαρα) 16
  10. Λάζαρης (Αλίαρτος) 15

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 4
  2. Βαρδάκης (Δροσιά) 4
  3. Σταυρίδης (Μεδεών) 3
  4. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 2
  5. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 2
  6. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 1
  7. Πανόπουλος (Άτλας) 1
  8. Αργάτης (Δροσιά) 1
  9. Ζαργάνης (Μεδεών) 1
  10. Παττακός (Φάλαρα) 1

Σχετικά άρθρα

Αφιέρωμα ΕΣΚΑΣΕ 1980-2021: Οι 271 πρωταθλητές σε όλες τις κατηγορίες!

pannikolaou

Σαν σήμερα…5 Αυγούστου (2016-2020)

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Οι όμιλοι που τοποθετήθηκαν Τελεθριακός και Αναγ. Λαμίας

pannikolaou