FEATURED Over play

Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στη Λιβαδειά για το 1ο all star game της ΕΣΚΑΣΕ!

Η μεγάλη μέρα για το τοπικό μπάσκετ έφτασε, με την ΕΣΚΑΣΕ να διοργανώνει σήμερα στη Λιβαδειά το 1ο all star game, σε μια γιορτή του μπάσκετ που δεν πρέπει να λείψει κανείς!

Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει αρχικά τον αγώνα των ακαδημιών των ομάδων του Απόλλωνα και του Κένταυρου Λιβαδειάς για να ακολουθήσει στη συνέχεια ο αγώνας μεταξύ ‘Βόρειων’ και ‘Νότιων’ με τις 12 ομάδες της ΕΣΚΑΣΕ χωρισμένες στα δύο με γεωγραφικά κριτήρια, σε ένα αγώνα επίδειξης μεταξύ των αθλητών που επέλεξαν οι ίδιες οι ομάδες.

Στο ενδιάμεσο του αγώνα θα υπάρχουν διαγωνισμοί τριπόντων και καρφωμάτων, τοπικά χορευτικά συγκροτήματα αλλά και βραβεύσεις!

Μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής στη σύνθεση των ‘Βόρειων’ έχει να κάνει με τη συμμετοχή του Γιάννη Χαρατσή αντί του Γιώργου Κατσαγάνη της Μαλεσίνας που ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής δεν του επέτρεψε να δώσει το παρών.

Θυμίζουμε τις συνθέσεις των ομάδων στη γιορτή του μπάσκετ σήμερα το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό γυμναστήριο της Λιβαδειάς.

ΒΟΡΕΙΟΙ

Μιχέλης Γιάννης (Άρης Αμφίκλειας)

Χούμπα Αμαρίλντο (Άρης Αμφίκλειας)

Παπαθανασίου Δημήτρης (Τελεθριακός)

Δήμου Στέφανος (Τελεθριακός)

Γεωργαντάς Γιάννης (Γ.Σ.Ιτέας)

Μπαντελάς Κώστας (Γ.Σ.Ιτέας)

Χαρατσής Γιάννης (Μαλεσίνα)

Καραμίντζος Δημήτρης (Μαλεσίνα)

Πολίτης Στάθης (Σύλλας)

Χράπαλος Δημήτρης (Σύλλας)

Οικονόμου Θανάσης (Μάκαρος)

Λούπουλ Δημήτρης (Μάκαρος)

Κόουτς: Μωραϊτης Χρήστος-Δαδίτσιος Ανέστης

 

ΝΟΤΙΟΙ

Πούλος Θανάσης (Απόλλων Χαλκίδας)

Στεφάνου Αλέξανδρος (Απόλλων Χαλκίδας)

Μαλισιώβας Φώτης (Αίαντας Αυλίδας)

Κωνσταντούρας Μπάμπης (Αίαντας Αυλίδας)

Ματσαγγούρας Λευτέρης (Άρης Θήβας)

Τριανταφύλλου Δημήτρης (‘Αρης Θήβας)

Σκαλτσάς Μάριος (Απόλλων Λιβαδειάς)

Ζάμπας Νίκος (Απόλλων Λιβαδειάς)

Κατσούλας Θανάσης (Γ.Σ.Αυλίδας)

Φραγκούλης Σωτήρης (Γ.Σ.Αυλίδας)

Παστήρας Κώστας (ΑΓΕ Χαλκίδας)

Κικίδης Κώστας (ΑΓΕ Χαλκίδας)

Κόουτς: Χρήστου Χρήστος-Σάλιαρης Νάσος

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ

Στεφάνου Αλέξανδρος (Απόλλων Χαλκίδας)

Νικόλοβ Νικολάϊ (Άρης Αμφίκλειας)

Μέτα Άλμπι (Τελεθριακός)

Αργυρίου Χάρης (Αίαντας Αυλίδας)

Μανώλας Νίκος (Άρης Θήβας)

Αχματιώτης Δημήτρης (Γ.Σ.Αυλίδας)

Πράππας Μάκης (Γ.Σ.Ιτέας)

Κικίδης Νίκος (ΑΓΕ Χαλκίδας)

Σταμέλος Γιώργος (Απόλλων Λιβαδειάς)

Ξετρίχης Νίκος (Μαλεσίνα)

Φώτου Γιώργος (Σύλλας)

Διαμάντης Αχιλλέας (Μάκαρος)

 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ

Κωστάκης Μάνος (Απόλλων Χαλκίδας)

Τσεκούρας Στάθης (Άρης Αμφίκλειας)

Ζάμπας Νίκος (Απόλλων Λιβαδειάς)

Κρικέλας Γιώργος (Μάκαρος)

Χοτζαλάρι Ντονάλντο (Τελεθριακός)

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ου ALL  STAR  GAME  ΕSKASE 2018

Κυριακή  29  Απριλίου 2018Κλειστό Λιβαδειάς

16:00   Άφιξη αθλητών υποδομών ‘ΑΠΟΛΛΩΝΑ’  & ‘ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ’ Λιβαδειάς

16:25   Παρουσίαση αθλητών

16:30   Έναρξη αγώνα ‘ΑΠΟΛΛΩΝΑ’-‘ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ’

17:15   Άφιξη αθλητών All Star

17:40  Χαιρετισμός προέδρου ΕΣΚΑΣΕ

17:45 Χαιρετισμός Δημάρχου Δήμου Λεβαδέων

17:55   Παρουσίαση αθλητών All Star

18:00   Έναρξη αγώνα all star

1ο δεκάλεπτο

Χορευτικό πρόγραμμα από την ομάδα σύγχρονου χορού dance4all της Άννας Αθανασιάδου

2ο δεκάλεπτο

Διαγωνισμός τριπόντων

Βράβευση νικητή τριπόντων

3ο δεκάλεπτο

Διαγωνισμός καρφωμάτων

Βράβευση νικητή καρφωμάτων

4ο δεκάλεπτο

19:40   Βράβευση M.V.P.–Απονομές

20:00   Λήξη εκδήλωσης

Σχετικά άρθρα

Οριστικά χωρίς ανάδειξη πρωταθλητή Νεανίδων η ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou

Εφήβων: Τρίτος τίτλος για τον Κάδμο! Όλοι οι πρωταθλητές από το 1986

pannikolaou

Σαν σήμερα…3 Αυγούστου (2016-2020)

pannikolaou