B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (ΚΑΤΑΤΑΞΗ): ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 70-51

Σε αγώνα κατάταξης για τη Β’ κατηγορία και συγκεκριμένα για τις θέσεις 9-10, ο Αστέρας Αλιβερίου νίκησε τον Κένταυρο Λιβαδειάς με 70-51.

Το ματς έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο ουδέτερο του Σχηματαρίου, με τον Αστέρα να είναι καλύτερος και να φτάνει δίκαια στην τελική επικράτηση.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο 10λεπτο (16-17) ο Αστέρας βρήκε λύσεις κυρίως με τον Φιλ.Ιωάννου κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 38-28.

Η ομάδα του Λασπά αύξησε ακόμα περισσότερο τη διαφορά στη συνέχεια (60-39) για να επικρατήσει τελικά με 70-51.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-17, 22-11, 22-11, 10-12.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Λασπάς): Αποστόλου 16, Αδάμης 2, Ιωάννου Ευστρ. 13 (1), Τσόκας 2, Μάστορης, Νικολάου 3 (1), Γανωτής 13 (1), Ιωάννου Φ. 21.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Σανιδάς Αθ. 9 (2), Κασσάρας, Μελέτης 3 (1), Βαγιάκος 6 (1), Μάρκος Ν. 9, Μάρκου 4, Μούκας, Ψιλόπουλος 2, Λαμπριντζής 4, Κολιούκος 11, Τζαμάλας 2.