FEATURED ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Πρωταθλητής ο Σύλλας νικώντας με 55-48 τον Απόλλωνα Χαλκίδας!

Το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΣΚΑΣΕ κατέκτησε ο Σύλλας κερδίζοντας σήμερα στη Χαλκίδα τον Απόλλωνα με 48-55, σε ένα αγώνα που ο νικητής θα έπαιρνε αυτόματα και τον τίτλο!

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι, με το πρώτο ημίχρονο να βρίσκει μπροστά την ομάδα της Αιδηψού με 27-31, ενώ στη γ΄περίοδο ο Σύλλας ξέφυγε με 35-44.

Ο Απόλλωνας προσπάθησε στο τέλος να πλησιάσει αλλά με 2 τρίποντα της Σ.Λούμη και ένα της Τσαβόνι ο Σύλλας διατήρησε το υπερ του προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας στο τελικό 48-55 που του έδωσε για 2η συνεχόμενη χρονιά το εισιτήριο της πρόκρισης για την προημιτελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 13-16, 8-13, 13-11.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κοροβέση): Πανουργιά 4, Γεωργίου Α. 2, Θεοδοσίου 3, Φουντουλάκη 11 (1), Κουρνοπούλου 11, Νοιμάιερ 11 (1), Μοιρώτσου, Γριμανέλη, Γεωργίου Μ. 6.

ΣΥΛΛΑΣ (Πολίτης-Ρηγοπούλου): Σουλιάδη, Καπόλου, Φώτου, Λούμη Θ., Λούμη Σ. 15 (3), Νίτσογλου 17 (1), Κυργιώργη Ι., Τσαβόνι 14 (1), Πατσούρα 9 (1), Παπακοσμά, Κυργιώργη Β., Γερογιώργη.