FEATURED Α1

Στις 5 Μαϊου Κολοσσός-Κύμη στην επανέναρξη της Α1. Το πρόγραμμα των 3 τελευταίων αγωνιστικών

Ανακοινώθηκε από τον ΕΣΑΚΕ το πρόγραμμα των τριών τελευταίων αγωνιστικών της Α1 με την Κύμη να έχει να δώσει δύο αγώνες εκτός έδρας (Κολοσσός-ΑΕΚ) και ένα ματς στο κλειστό Κανήθου (Κόροιβος).

Η επανέναρξη της Α1 (24η αγωνιστική) θα γίνει το Σάββατο 5 Μαϊου με την Κύμη να αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Κολοσσό σε ένα αγώνα που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό αν η ομάδα του Καστρίτη θα μπορέσει στο τέλος της σεζόν να πάρει την 6η θέση στην κανονική διάρκεια και να αποφύγει το δίδυμο Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού.

Η 25η αγωνιστική θα γίνει την Τετάρτη 9 Μαϊου με την Κύμη να υποδέχεται τον Κόροιβο, ενώ η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος θα ολοκληρωθεί στις 12 Μαϊου με την Κύμη να αγωνίζεται στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο την ΑΕΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 28-4-2018

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
ΟΑΚΑ 19:00 ΑΕΚ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ COSMOTESPORT4HD live

ΣΑΒΒΑΤΟ 5-5-2018

Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 17:00 ΛΑΥΡΙΟ-ΛΑΡΙΣΑ/ΦΑΡΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
ΣΕΦ 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ COSMOTESPORT4HD live
Δ.Κ.Γ. ΗΛΙΔΑΣ 17:00 ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ 17:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΚΥΜΗ ΕΡΤ1 Basket League Show
Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ 17:00 ΡΕΘΥΜΝΟ-ΤΡΙΚΑΛΑ ΕΡΤ1 Basket League Show
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 17:00 ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 9-5-2018

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
ΕΑΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 18:00 ΛΑΡΙΣΑ/ΦΑΡΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
Κ.Δ.Γ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ– ΠΑΟΚ ΕΡΤ1 Basket League Show
ΔΑΚ ΤΟΦΑΛΟΣ 18:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ– ΛΑΥΡΙΟ ΕΡΤ1 Basket League Show
Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ – ΧΑΛΚΙΔΑ 18:00 ΚΥΜΗ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
Δ.Κ.Γ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 18:00 ΤΡΙΚΑΛΑ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 18:00 ΑΡΗΣ- ΡΕΘΥΜΝΟ ΕΡΤ1 Basket League Show

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11-5-2018

ΟΑΚΑ 20:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΕΚ COSMOTESPORT4HD live

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 13-5-2018

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
PAOK SPORTS ARENA 17:00 ΠΑΟΚ-ΛΑΡΙΣΑ/ ΦΑΡΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ 17:00 ΡΕΘΥΜΝΟ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
Δ.Κ.Γ. ΗΛΙΔΑΣ 17:00 ΚΟΡΟΙΒΟΣ–ΤΡΙΚΑΛΑ ΕΡΤ1 Basket League Show
ΣΕΦ 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ COSMOTESPORT4HD live
Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 17:00 ΛΑΥΡΙΟ– ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ1 Basket League Show
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ-ΚΥΜΗ COSMOTESPORT4HD live
ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ 17:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΑΡΗΣ ΕΡΤ1 Basket League Show

 

 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα και το κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ (8-9 Οκτωβρίου)

pannikolaou

Στη νέα εποχή με όνειρα και φιλοδοξίες ο Ερμής Σχηματαρίου! (pics)

pannikolaou

Κύπελλο Ελλάδας: Το πάλεψε στα ίσια! Έσπερος My KTEO Λαμίας-Πανερυθραϊκός 75-89

pannikolaou