Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Δεν τα κατάφερε ο Ερμής! (ΚΡΟΝΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 84-56)

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον Ερμή Σχηματαρίου από τον Κρόνο με 84-56 που πλήρωσε την αστοχία του και την κακή μέρα στην οποία βρέθηκαν οι παίκτες του. Η ομάδα του Τσαούση σε περίπτωση νίκη θα τερμάτιζε 4η και θα έδινε αγώνα μπαράζ για την τρίτη θέση, όμως το 4/29 τρίποντα συνολικά δεν άφησε τέτοιο περιθώριο.

Παρόλα αυτά η σεζόν θεωρείται ασφαλώς επιτυχημένη για την ομάδα του Ερμή που κατέλαβε την 5η θέση κάνοντας πάρα πολύ καλή πορεία.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε μπροστά με 3 πόντους τους γηπεδούχους (17-14), όμως ο Ερμής πλήρωσε το δεύτερο δεκάλεπτο όπου ο Κρόνος είχε επιμέρους σκορ 33-10 παίρνοντας ένα προβάδισμα 26 πόντων στο ημίχρονο (50-24).

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν όμως η αστοχία τους έξω από τα 6.75μ. δεν τους επέτρεψε να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι, με τον Κρόνο να φτάνει στην τελική επικράτηση με 84-56.

Διαιτητές: Φάκαρος-Αντωνίου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 33-10, 15-17, 19-15.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Ζαραηδόνης 16 (1), Στραγανιώτης 15 (4), Νάτσος 11 (4), Σιούρας 2, Χρονόπουλος 5, Κακαριάς, Κόης 12 (1), Κοσμετάτος 3 (1), Πουρνάρας 4, Πετράκος, Ανδρεάτος.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 14, Θωμάς 5, Γκρινιάρης 11, Κολοβός, Κώνστας 9 (3), Φλώτσιος, Κουτής, Αγγελέτος 2, Τσιρμώκος 3 (1), Γυφτονικολός, Σπηλιώπουλος 12.