FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς

Με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκαν σήμερα τα playoffs στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας και στους δύο ομίλους, με τον ΓΑΣ Βασιλικού και την Αλίαρτο να ανεβαίνουν απ’ ευθείας στη Β’ κατηγορία.

Αλέξανδρος Αρτάκης και Μεδεών που υπερτερεί στην ισοβαθμία απέναντι στα Φάλαρα, θα δώσουν αγώνα μπαράζ με τον νικητή να παίρνει το 3ο εισιτήριο της ανόδου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 102-77

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ 0-20 α.α.

Ρεπό: ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

Ο ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ Β’ ΕΣΚΑΣΕ. Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΡΑΖ. 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 4 8 4-0 374-239
2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4 7 3-1 310-303
3 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ 4 6 2-2 226-220
4 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡ. 4 4 0-4 210-294
5 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 4 4 1-3 199-261

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καζάνας (Αλέξανδρος) 106
  2. Κικίδης (ΓΑΣ Βασιλικού) 85
  3. Μανώλης (Φιλαθλητικός) 62
  4. Τουλούμης (Φιλαθλητικός) 53
  5. Δάβρης (Αλέξανδρος Αρτ.) 45
  6. Αναστασίου (ΓΑΣ Βασιλικού) 45
  7. Πολύχρονος (Αίας Αλιβερίου) 42
  8. Κεράτσας (ΓΑΣ Βασιλικού) 41
  9. Κακαβάς (Αλέξανδρος Αρτ.) 39
  10. Παπαδόπουλος (Φιλαθλητικός) 38

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μανώλης (Φιλαθλητικός) 14
  2. Κεράτσας (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  3. Κακαβάς (Αλέξανδρος)  7
  4. Φερμελής (Αίας Αλιβερίου) 7
  5. Παύλου (Αλέξανδρος Αρτ.)  6
  6. Κόκκορης (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  7. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 5
  8. Καζάνας (Αλέξανδρος) 5
  9. Μπρούζος (Δόξα Διρφύων) 4
  10. Τσιλινίκος (Αλέξανδρος) 4

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΑΤΛΑΣ-ΜΕΔΕΩΝ 72-70

ΦΑΛΑΡΑ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ 66-60

Ρεπό: ΔΡΟΣΙΑ

Η ΑΛΙΑΡΤΟΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ Β’ ΕΣΚΑΣΕ. Ο ΜΕΔΕΩΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΡΑΖ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 4 7 3-1 219-166
2 ΜΕΔΕΩΝ 4 6 2-2 246-226
3 ΦΑΛΑΡΑ 4 6 2-2 210-220
4 ΔΡΟΣΙΑ 4 5 1-3 177-235
5 ΑΤΛΑΣ 4 5 2-2 179-18

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ταμπίτσικας (Μεδεών) 61
  2. Καρανάσος (Αλίαρτος) 49
  3. Αντωνίου (Μεδεών) 47
  4. Βαρδάκης (Δροσιά) 40
  5. Λάζαρης (Αλίαρτος) 40
  6.  Σταυρίδης (Μεδεών) 40
  7. Ντινόπουλος (Φάλαρα) 40
  8. Ρουκουτάκης (Φάλαρα) 38
  9. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 35
  10. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 34
  11. Οσμενάϊ (Άτλας) 34

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 9
  2. Σταυρίδης (Μεδεών) 9
  3. Βαρδάκης (Δροσιά)  5
  4. Δεληγιάννης (Δροσιά) 5
  5. Οσμενάϊ (Άτλας) 5
  6. Βλαχογιάννης (Αλίαρτος) 4
  7. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 3
  8. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 3
  9. Σαμαντάς (Άτλας) 3
  10. Πανόπουλος (Άτλας) 2

Σχετικά άρθρα

Έφτασαν 28 οι ομάδες της ΕΣΚΑΣΕ στο μητρώο της Γ.Γ.Α. με την είσοδο του Α.Σ. Καρυστίας!

pannikolaou

Προπονητής στη Ζάμαλεκ ο Βαγγέλης Αγγέλου!

pannikolaou

Σαν σήμερα…30 Ιουλίου (2016-2020)

pannikolaou