Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Νίκη γοήτρου! (ΛΟΚΡΟΣ-ΚΡΟΝΟΣ 85-77)

Ο Λοκρός ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τις εντός έδρας υποχρεώσεις του για φέτος, κερδίζοντας τον Κρόνο με 85-77 παίρνοντας μια νίκη γοήτρου και αναζητώντας καλύτερο πλασάρισμα στην τελική βαθμολογία.

Η ομάδα του Ζαρονικόλα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, καθώς προηγήθηκε στο 7′ με 15-9 και έκλεισε την πρώτη περίοδο με 24-14. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν τη διαφορά, με το σκορ στο 17′ να είναι 30-25 και 39-34 στο ημίχρονο.

Η διαφορά στο σκορ των δύο ομάδων συνέχισε να βρίσκεται στα ίδια επίπεδα, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται μπροστά στο 32′ με 65-58, για να έρθει η τελική επικράτηση και η νίκη γοήτρου του Λοκρού με 85-77.

Η ομάδα της Αταλάντης έδωσε την τελευταία παράσταση μπροστά στο κοινό της για φέτος καθώς ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις της.

Διαιτητές:  Μακρόπουλος-Ελ Ανύ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  24-14, 15-20, 21-22, 25-21.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας):  Διαμαντής 3 (1), Ρούζιος 4, Μπόλματης 5 (1), Μπουλαντζάς, Σάκοτα 22, Μάτος Αν. 18 (2), Μάτος Αγγ. 16 (4), Ρετσινάς 17 (2)

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 7, Στραγανιώτης 10 (2), Νάτσο 5 (1), Τσιούρας 14 (2), Χρονόπουλος 19 (3), Πουρνάρας, Σολωμός 21, Πετράκος, Ανδρεάτος.