ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ Α2: Πρώτη νίκη! (ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 62-61)

Πρώτη νίκη για τη γυναικεία ομάδα του Άρη Θήβας στα μπαράζ ανόδου για την Α2 Γυναικών, επικρατώντας του Θησέα με 62-61, σε ένα πολύ καλό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες!

Η ομάδα της Θήβας έμεινε πίσω στο σκορ στη γ’ περίοδο (43-47), αλλά με πολύ καλή απόδοση στο τελευταίο δεκάλεπτο πέρασε μπροστά στο σκορ με 62-58 μετά από 2/2 βολές της Αναστασίου για να μειώσει στο τέλος ο Θησέας με τρίποντο στο τελικό 62-61.

Διαιτητές: Γιακείμη-Χρηστίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 11-13, 15-20, 19-14.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Αβραμοπούλου 1, Βούλγαρη, Ντελημιχάλη, Στραουνεάνου 2, Μαυρίδη, Μπούτσικου 8, Γεωργίου, Παπαδημητρίου, Ρούπακα, Λεπενιώτη 20, Μπαζίνα 10, Αναστασίου 21.

ΘΗΣΕΑΣ (Αλμπάνης): Φωτέλλη 10, Λάκκα 17, Ταμβακέλλη 2, Τσιμούρτου 6, Κατσούρη, Παυλή 8, Άλασχκαρ, Ξυδιά, Δήμου 11, Καράκλα 7, Μανιάκη, Τσιολακούδη.

*Σήμερα στις 4 μ.μ. ο Άρης Θήβας αντιμετωπίζει το Αρκάδι.