FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Πράξη δεύτερη!

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής και με αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στο πρόγραμμα ενός πρωταθλήματος που ξεκίνησε εντυπωσιακά με 4/6 ματς στην πρεμιέρα να κρίνονται με διαφορές μικρότερες από τους 6 πόντους!

Το πρώτο ματς της ημέρας σήμερα, θα γίνει χρονικά στο κλειστό της Ιστιαίας, με τον Τελεθριακό να υποδέχεται τον Απόλλωνα Χαλκίδας σε ένα αγώνα που αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον, ανάμεσα σε δύο ομάδες με ποιοτικό ρόστερ.

Σπουδαίο ματς αναμένεται να γίνει και στην Αυλίδα, με τον Αίαντα να υποδέχεται τον Γ.Σ.Ιτέας, με τις δύο ομάδες να διεκδικούν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Ο Απόλλωνας Λιβαδειάς με τον Ν. Παπούλια για πρώτη φορά στο τιμόνι του, θα υποδεχθεί την Αναγέννηση Λαμίας με στόχο την πρώτη νίκη απέναντι στην ομάδα του Κουμπούρα που ξεκίνησε εντυπωσιακά τη χρονιά κερδίζοντας με 30 πόντους τον Μάκαρο.

Η Μαλεσίνα υποδέχεται τον Πρωτέα Σχηματαρίου με τις δύο ομάδες να στοχεύουν στην πρώτη τους νίκη για φέτος, ενώ θεωρητικά εύκολο έργο θα έχει στη Χαλκίδα η ΧΒΑ με αντίπαλο τον Άρη Αμφίκλειας.

Τέλος στην Άμφισσα θα διεξαχθεί ένα από τα σημαντικότερα ματς της αγωνιστικής, με τον Μάκαρο να υποδέχεται τον Γ.Σ.Αυλίδας.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

15:30 Κλειστό Ιστιαίας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Χαϊνά-Μασλατζίδης Ι.)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Τσάλλας-Κάλφα)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Καραμπιτσάκος-Αρτσίτας)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ (Ντάνος-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΧΒΑ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Χουγιάζος-Καλαπόδης)

18:00 Κλειστό Αυλίδας ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ (Χριστοδούλου-Χατζής)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (1η Αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 1 2 1-0 90-52
2 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 1 2 1-0 84-54
3 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 1 2 1-0 76-70
4 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 1 2 1-0 71-66
5 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 1 2 1-0 85-82
6 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 1 2 1-0 65-62
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ. 1 1 0-1 62-65
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1 1 0-1 82-85
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 1 1 0-1 70-76
10 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 1 1 0-1 66-71
11 ΜΑΚΑΡΟΣ 1 1 0-1 54-84
12 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 1 1 0-1 52-90

Σχετικά άρθρα

Αναβλήθηκαν εκ νέου οι εξ αναβολής αγώνες της Α’ ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Κλήρωση παίδων: Β’ φάση α’ & β’ όμιλος

pannikolaou

Δύο χρόνια χωρίς τον Δημήτρη Σοροπάνη…

pannikolaou