ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΑΔΜΟΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 55-42 (pics)

Τη νίκη πανηγύρισε ο Κάδμος απέναντι στον Γ.Σ. Ιτέας με σκορ 55-42 για το παιδικό πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι απέκτησαν ένα προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο και με ένα επιμέρους σκορ 14-4 στο γ’ δεκάλεπτο, έκανε το 46-28 και καθάρισε το παιχνίδι.

Η ομάδα της Θήβας είχε για κορυφαίο τον Λουκά Μπόγρη που σημείωσε 27 πόντους ενώ από τον Γ.Σ. Ιτέας ξεχώρισε ο Αναγνωστάκος με 22 πόντους.

Διαιτητές: Κάλφα-Χαλδούπης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-7, 16-17, 14-4, 9-14.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σκούμας, Κούσπαρης, Ευαγγελίου, Φίλης 4, Πετρέσκου, Μπόγρης Γ., Μαδής, Τούτουζας, Μπότσης, Ζυγομήτρος 14 (2), Μπόγρης Λ. 27 (1), Θανάσαινας 10 (1).

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Κουτρόγιαννος, Μαναίος 5, Θεοχαρόπουλος, Κατσίμπρας, Μολές, Αναγωστάκος 22 (2), Χαλκιάς 2, Περδίκης 2, Λάμπρου 2, Τζαμτζής 2, Τσιριπέρου 7 (1), Λάιος.