FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική)

Με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε ο α’ γύρος της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος εφήβων.

Οι Γ.Σ.Κύμης, ΧΒΑ, Κάδμος, Μάκαρος και Έσπερος Λαμίας είναι μέχρι στιγμής οι 5 αήττητες ομάδες σε όλους τους ομίλους.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 88-20

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 57-48

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 0-20 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/11)

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ

Ρεπό: ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 5 10 5 0 458 110
ΓΑΣ ΒΑΣΙΛ 5 8 3 2 206 240
ΑΙΑΣ ΑΛΙΒ 4 7 3 1 211 206
ΑΣΤ.ΑΛΙΒ. 5 7 2 3 213 228
ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 4 5 1 3 114 229
ΚΑΡΥΣΤΟΣ 5 2 0 5 53 242

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παγώνης (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 80
  2. Ιωάννου (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 66
  3. Φλεβάρας (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 66
  4. Μπαρμπούρης (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 55
  5. Σπύρου (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 51
  6. Μπάνος (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 42
  7. Παπανικολάου (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 41
  8. Μπραχιμάι (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 40
  9. Παπακωνσταντίνου (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 39
  10. Καδδίτης (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 36
  11. Μαντζάκος (ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ) 36
  12. Τσόκας (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 36

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παγώνης (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 9
  2. Κοσμετάτος (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 7
  3. Μαντάς (ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ) 6
  4. Σπύρου (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 6
  5. Βαλαής (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 5
  6. Καρύκας (ΚΑΡΥΣΤΟΣ) 4
  7. Παπακωνσταντίνου (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 4
  8. Σταθόπουλος (ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ) 3
  9. Δρακούλης (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 3
  10. Κόρρος (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 3
  11. Μπάνος (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

ΔΡΟΣΙΑ-ΧΒΑ 32-126

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 51-58

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 72-36

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3-4/11)

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΧΒΑ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΧΒΑ 4 8 4 0 383 159
ΑΓΕΧ 4 7 3 1 217 208
Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 4 6 2 2 223 210
AEΕΠ ΧΑΛ. 4 6 2 2 237 236
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4 5 1 3 151 224
ΔΡΟΣΙΑ 4 4 0 4 153 327

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γαλάνης (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 97
  2. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 63
  3. Δεληγιάννης Α. (ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ) 58
  4. Κικίδης (ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 55
  5. Παπαποστόλου Αν. (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 46
  6. Σοροβός (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 43
  7. Κυβετός (ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 41
  8. Πολίτης (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 39
  9. Λιάκος (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 38
  10. Παναγιωτίδης (ΧΒΑ) 37
  11. Γεωργουσοπουλος (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 37

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου (ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ) 7
  2. Κικίδης (ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 7
  3. Παπαποστόλου Αν. (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 7
  4. Χατζησωτηρίου (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 6
  5. Γαλάνης (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 4
  6. Δεληγιάννης Α. (ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ) 4
  7. Τσιάρας (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 4
  8. Σπύρου (ΧΒΑ) 3
  9. Βογιατζής (ΧΒΑ) 3
  10. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 3
  11. Κυβετός (ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 3
  12. Πολίτης (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 3

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 70-65

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 100-27

Ρεπό: ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/11)

ΚΑΔΜΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ.-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

Ρεπό: ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΚΑΔΜΟΣ 4 8 4 0 283 133
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 4 6 2 2 259 210
ΑΡΗΣ Θ. 3 5 2 1 197 180
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 4 5 1 3 164 330
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 3 3 0 3 140 190

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χρήστου (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 70
  2. Μεθενίτης Σ. (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 69
  3. Στρατέλος (ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ) 68
  4. Μαρίνης (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 60
  5. Μπανούτας (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 53
  6. Χασάπης (ΚΑΔΜΟΣ) 53
  7. Κόλλιας (ΚΑΔΜΟΣ) 50
  8. Ζυγομήτρος (ΚΑΔΜΟΣ) 47
  9. Αντωνόπουλος (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 44
  10. Τσοπανέλης (ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ) 44

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χρήστου (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 7
  2. Μεθενίτης Σ. (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 5
  3. Κρητικός (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 6
  4. Μαρίνης (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 6
  5. Ζυγομήτρος (ΚΑΔΜΟΣ) 5
  6. Μπανούτας (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 4
  7. Θανάσαινας (ΚΑΔΜΟΣ) 3
  8. Κόλλιας (ΚΑΔΜΟΣ) 3
  9. Σαράφογλου Ι. (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 3
  10. Μάντσε (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 2
  11. Τζαβάρας (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 2
  12. Φίλης (ΚΑΔΜΟΣ) 2
  13. Μπραχίμι (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 2
  14. Γουνέλης (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΜΑΚΑΡΟΣ 54-65

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 52-61

ΔΩΡΙΔΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 28-63

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/11)

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

ΔΩΡΙΔΑ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΜΑΚΑΡΟΣ 5 10 5 0 351 248
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 5 9 4 1 374 257
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 5 8 3 2 326 284
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 5 6 1 4 273 325
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 5 6 1 4 256 331
ΔΩΡΙΔΑ 5 6 1 4 200 333

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δρίβας (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 90
  2. Μαλέρδος Γ. (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) 80
  3. Φρυγανάς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 76
  4. Λέτσος (ΔΩΡΙΔΑ) 72
  5. Μαρτίνος (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) 70
  6. Ζάμπας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 69
  7. Σταμέλος (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 63
  8. Στιβαχτής (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 62
  9. Καλαντζής Ηλ. (ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.) 58
  10. Μιχέλης (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 57

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δρίβας (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 12
  2. Λέτσος (ΔΩΡΙΔΑ) 10
  3. Κουρέπης (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 9
  4. Ζάμπας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 8
  5. Ζανιάς (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 6
  6. Στιβαχτής (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 5
  7. Ζάτσε (ΔΩΡΙΔΑ) 4
  8. Σταυλιώτης (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 4
  9. Ανδρίτσος (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) 3
  10. Μιχέλης (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 3
  11. Βουρνούς (ΜΑΚΑΡΟΣ) 3
  12. Κασσάρας (ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.) 3

 

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 79-43

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ.-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ αν.

ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 0-20 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/11)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΣΥΛΛΑΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ Λ.-ΕΣΠΕΡΟΣ Λ.

Ρεπό: ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 5 9 4 1 375 201
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ. 4 8 4 0 382 198
ΣΥΛΛΑΣ 5 8 3 2 290 259
ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜ. 4 5 1 3 126 270
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 3 4 1 2 68 181
ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 5 2 0 5 76 208

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παπανικολάου (ΣΥΛΛΑΣ) 84
  2. Θεοφανόπουλος (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 80
  3. Μαντζούκας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 75
  4. Ψυχούλης (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 75
  5. Παπαγεωργίου (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ) 72
  6. Λαϊνάς (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ) 65
  7. Μαυροζούμης (ΣΥΛΛΑΣ) 55
  8. Ζερντίτσκι (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 49
  9. Τσάνης (ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ) 49
  10. Παρίσης (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ) 39
  11. Σούρας (ΣΥΛΛΑΣ) 39

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παπανικολάου (ΣΥΛΛΑΣ) 9
  2. Θεοφανόπουλος (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 7
  3. Ψυχούλης (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 5
  4. Κουτσουμπάκης (ΣΥΛΛΑΣ) 5
  5. Μαυροζούμης (ΣΥΛΛΑΣ) 5
  6. Σιαφάκας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 5
  7. Χαρίλας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 4
  8. Μαντζούκας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 4
  9. Γραμματίκας (ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ) 3
  10. Παπαγεωργίου (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ) 3
  11. Χριστόπουλος (ΣΥΛΛΑΣ) 3

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Η μεταγραφή της χρονιάς! Πήρε Ανδρόνικο Γκιζόγιαννη ο Κάδμος!

pannikolaou

Στις 18 Αυγούστου η κλήρωση των Εθνικών πρωταθλημάτων και του Κυπέλλου Ελλάδας!

pannikolaou

Ο Σωκράτης Γκιζόγιαννης στον ΓΑΣ Άμφισσας!

pannikolaou