FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς

Με την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΚΑΣΕ και στους 5 ομίλους της κατηγορίας.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και σκόρερς των ομάδων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ αναβ.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 55-49

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΚΑΡΥΣΤΟΣ 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/10)

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 3 6 3 0 191 118
ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 3 5 2 1 146 92
Γ.Σ. ΚΥΜΗΣ 2 4 2 0 196 56
ΓΑΣ ΒΑΣΙΛ. 3 4 1 2 129 192
ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 2 2 0 2 79 134
ΚΑΡΥΣΤΟΣ 3 2 0 2 53 202

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

Μπάνος (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 42

Μπραχιμάι (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 36

Παγώνης (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 34

Καδδίτης (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 34

Ιωάννου (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 32

Παπανικολάου (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 32

Μαντζάκος (ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ) 31

Καρύκας (ΚΑΡΥΣΤΟΣ) 30

Μπαρμπούρης (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 26

Φλεβάρας (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 25

Νικολής (ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ) 24

Μάστορης (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 24

Γιώτης (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Παγώνης (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 4

Καρύκας (ΚΑΡΥΣΤΟΣ) 4

Μαντάς (ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ) 4

Βαλαής (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 3

Σταθόπουλος (ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ) 3

Δρακούλης (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 3

Κόρρος (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 3

Μπάνος (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 3

Κοσμετάτος (ΓΣ ΚΥΜΗΣ) 2

Παπακωνσταντίνου (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛ.) 2

Μπασούκος (ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ) 2

Μαντζάκος (ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ) 2

Περικλέους (ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ) 2

Πολύχρονος Γ. (ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ) 2

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΔΡΟΣΙΑ 46-39

ΧΒΑ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 66-49

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 53-48

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/10)

ΔΡΟΣΙΑ-ΧΒΑ

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΧΒΑ 3 6 3 0 257 127
Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 3 5 2 1 172 152
ΑΓΕΧ 3 5 2 1 159 157
AEΕΠ ΧΑΛ. 3 4 1 2 165 200
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3 4 1 2 115 152
ΔΡΟΣΙΑ 3 3 0 3 121 201

ΣΚΟΡΕΡΣ

Γαλάνης (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 71

Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 63

Κικίδης (ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 45

Δεληγιάννης Α. (ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ) 44

Σοροβός (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 43

Βογιατζής (ΧΒΑ) 34

Κυβετός (ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 32

Πολίτης (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 30

Παναγιωτίδης (ΧΒΑ) 29

Παπαποστόλου Αθ. (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 28

Παπαποστόλου Αν. (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 28

Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Κικίδης (ΑΓΕΧ) 7

Αναστασίου (ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ) 5

Χατζησωτηρίου (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 5

Δεληγιάννης Α. (ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ) 4

Τσιάρας (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 4

Σπύρου (ΧΒΑ) 3

Βογιατζής (ΧΒΑ) 3

Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 3

Κυβετός (ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 3

Παπαποστόλου Αν. (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 3

Πολίτης (ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ) 2

Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 2

Τσακός (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 2

Λέος (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 2

Αρβανίτης (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 2

Γαλάνης (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ) 2

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 50-77

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ 33-58

Ρεπό: ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/10)

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

Ρεπό: ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΚΑΔΜΟΣ 3 6 3 0 183 106
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 3 5 2 1 194 140
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 3 4 1 2 137 230
ΑΡΗΣ Θ. 2 3 1 1 127 115
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 3 3 0 3 140 190

ΣΚΟΡΕΡΣ

Χρήστου (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 70

Μαρίνης (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 52

Μεθενίτης Σ. (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 47

Στρατέλος (ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ) 46

Κόλλιας (ΚΑΔΜΟΣ) 44

Αντωνόπουλος (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 36

Μπανούτας (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 36

Ζυγομήτρος (ΚΑΔΜΟΣ) 34

Κρητικός (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 25

Τζαβάρας (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 25

Γιαννάκης (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 23

Σιάτος (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 21

Γιαννάκης (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 20

Σιάτος (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Χρήστου (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 7

Μεθενίτης Σ. (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 5

Μαρίνης (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 5

Ζυγομήτρος (ΚΑΔΜΟΣ) 4

Κρητικός (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 3

Κόλλιας (ΚΑΔΜΟΣ) 3

Σαράφογλου Ι. (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 3

Μάντσε (ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ.) 2

Τζαβάρας (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 2

Φίλης (ΚΑΔΜΟΣ) 2

Μπραχίμι (ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.) 2

Γουνέλης (ΕΡΜΗΣ ΣΧ.) 2

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 84-43

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΔΩΡΙΔΑ 71-45

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 51-73

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/10)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΔΩΡΙΔΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔ 3 6 3 0 245 156
ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 3 6 3 0 213 128
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 4 6 2 2 265 232
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 4 5 1 3 227 272
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 4 5 1 3 202 266
ΔΩΡΙΔΑ 4 5 1 3 172 270

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

Δρίβας (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 69

Μαλέρδος Γ. (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) 65

Μιχέλης (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 57

Φρυγανάς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 57

Σταυλιώτης (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 53

Στιβαχτής (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 51

Ξηρός (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 50

Ζάμπας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 45

Σταμέλος (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 43

Μαρτίνος (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) 49

Λέτσος (ΔΩΡΙΔΑ) 45

Καλαντζής Ηλ. (ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.) 40

Παπαδήμας (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 38

Ξαγάρας (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 34

Ψιλόπουλος (ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.) 33

Κουρέπης (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 31

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Δρίβας (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 11

Λέτσος (ΔΩΡΙΔΑ) 9

Κουρέπης (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 8

Ζάμπας (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 6

Ζανιάς (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 4

Στιβαχτής (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 4

Σταυλιώτης (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 4

Μιχέλης (ΑΡΗΣ ΑΜΦ.) 3

Ζάτσε (ΔΩΡΙΔΑ) 3

Ξηρός (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 2

Σταμέλος (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 2

Φρυγανάς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.) 2

Παπαδήμας (ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦ.) 2

Ανδρίτσος (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) 2

Χότζα (ΔΩΡΙΔΑ) 2

Καλαντζής Αντ. (ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.) 2

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΣΥΛΛΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 59-107

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 20-0 α.α.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜ.ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ αναβ.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/10)

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ.-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠΕΡ ΚΑΤΑ
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ. 4 8 4 0 382 198
ΣΥΛΛΑΣ 4 7 3 1 247 180
ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 3 5 2 1 226 135
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 3 4 1 2 68 181
ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜ. 2 2 0 2 83 200
ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 4 2 0 2 76 188

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

Θεοφανόπουλος (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 80

Μαντζούκας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 75

Ψυχούλης (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 75

Παπανικολάου (ΣΥΛΛΑΣ) 70

Μαυροζούμης (ΣΥΛΛΑΣ) 55

Παπαγεωργίου (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ) 53

Ζερντίτσκι (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 49

Λαϊνάς (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ) 39

Τσάνης (ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ) 35

Νούλας (ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ) 36

Ορφανίδης (ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ) 20

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Παπανικολάου (ΣΥΛΛΑΣ) 8

Θεοφανόπουλος (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 7

Ψυχούλης (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 5

Μαυροζούμης (ΣΥΛΛΑΣ) 5

Σιαφάκας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 5

Χαρίλας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 4

Μαντζούκας (ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ) 4

Γραμματίκας (ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ) 3

Χριστόπουλος (ΣΥΛΛΑΣ) 3

Σούρα (ΣΥΛΛΑΣ) 2

Κουλουριώτης (ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ) 2

Παπαγεωργίου (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ) 2

Κουτσουμπάκης (ΣΥΛΛΑΣ) 2

Σούρα (ΣΥΛΛΑΣ) 2

Σχετικά άρθρα

Εκδόθηκε η ΚΥΑ που αναιρεί το ”λουκέτο” στον ερασιτεχνικό αθλητισμό! Επιστρέφουν στη δράση Α1 Γυναικών-Α2 Ανδρών!

pannikolaou

Σαν σήμερα…6 Μαρτίου

pannikolaou

Ανατροπή και επανέναρξη στον ερασιτεχνικό αθλητισμό!

pannikolaou