Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 79-76

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Πήρε το ντέρμπι!

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 79-76

Επιστροφή στις νίκες για τον Τελεθριακό που νίκησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον Αίαντα Αυλίδας με 79-76 σε ένα αγώνα που έγινε στο κλειστό της Αιδηψού λόγω της τοποθέτησης παρκέ στο γυμναστήριο της Ιστιαίας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 40-38 το ημίχρονο και 62-54 στο τρίτο 10λεπτο για να επικρατήσουν τελικά με 3 πόντους διαφορά.

Ο Ρουμελιώτης με 30 πόντους και ψυχραιμία στο τέλος από τη γραμμή των βολών ήταν και πάλι ο κινητήριος μοχλός των γηπεδούχων, ενώ καθοριστικός ήταν και ο Χοτζαλάρι.

Για τον Αίαντα ο Αργυρίου πέτυχε 26 πόντους ενώ στο τέλος ο Κωνσταντούρας πέτυχε σημαντικούς πόντους,

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 40-38, 61-54, 79-76.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Μέτα, Ρουμελιώτης Θ. 3, Παπαθανασίου 5 (1), Ρουμελιώτης Γ. 30 (2), Μπόλματης 2, Χοτζαλάρι 23 (1), Τσιτούμης, Ματάκιας, Κιαπέκος 14, Ανδρίτσος 2.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Μούντριχας 3 (1), Αργυρίου 26 (4), Κωνσταντόπουλος 2, Τσιώλης 6 (1), Αγγελέτος 6 (1), Κωνσταντούρας 21 (1), Κεραμάρης 2,Δάβρης 10.