B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΚΑΔΜΟΣ 73-69

Πολύ μεγάλη νίκη και δεύτερη συνολικά στο πρωτάθλημα πέτυχε ο ΓΑΣ Ν. Αρτάκης που επικράτησε εντός έδρας του Κάδμου με σκορ 73-69. Οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν τη δεύτερή τους ήττα για φέτος.

Παρότι ο Κάδμος έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ (29-33), οι γηπεδούχοι βρήκαν τις λύσεις στη συνέχεια και με επιμέρους σκορ 25-16 στο γ’ δεκάλεπτο, πήραν προβάδισμα 5 πόντων (54-49).

Στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού η ομάδα του Στεφανίδη ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες και κατάφερε να πανηγυρίσει την δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Σαράπης με 17 (1) πόντους, ενώ από την ομάδα της Θήβας το σκορ τράβηξαν οι Κουτσούμπας και Αναστασίου με 21 πόντους ο καθένας.

Διαιτητές: Τσάλλας-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-17, 14-16, 25-16, 21-20.

ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Στεφανίδης) : Στέφης 2, Σπανός 6, Μαρίνος, Καρλής 10 (2), Καραγεώργος, Σαράπης 17 (1), Μπαλτάς 3 (1), Τσοκάνης 14 (2), Χατζητσοπάνης 9 (1), Φλώρος 2, Μαρκάκης 10, Κοφινάς.

ΚΑΔΜΟΣ (Δεφίγγος-Αναστασίου) : Δαλαμάγκας, Κόλλιας 5 (1), Αναστασίου 21 (3), Φίλης, Κουτσούμπας 21 (5), Κάβουρας 10, Μπατσούλης, Παρθένης, Θανάσαινας 8, Ζυγομήτρος 2, Μπόγρης 2, Χασάπης.