Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΡΕΤΡΙΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 47-50 (pics)

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πρώτη νίκη!

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 47-50

Με το διπλό έφυγε από το Βασιλικό η ΑΓΕ Χαλκίδας που επικράτησε της Ερέτριας με 47-50, πετυχαίνοντας μία τεράστιας σημασίας νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό με τις δύο ομάδες να δίνουν έμφαση στην άμυνα και να μην βρίσκουν εύκολα το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι. Το ημίχρονο τελείωσε με την Ερέτρια να έχει προβάδισμα 6 πόντων (30-24) και στο 30’ το σκορ ήταν 42-39.

Στην τελευταία περίοδο με επιμέρους σκορ 11-5 οι παίκτες του Βελισσαράκου έκαναν την ανατροπή και πήραν την πρώτη τους νίκη για φέτος με 47-50.

Από την άλλη, η ομάδα της Ερέτριας που το πάλεψε, όμως ηττήθηκε στις λεπτομέρειες, βρίσκεται μόνη της τελευταία χωρίς νίκη.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Θωμά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-11, 16-13, 12-15, 5-11.

ΕΡΕΤΡΙΑ (Ρήγας): Γαλάνης 8 (2), Σταμούλος, Αποστόλου 6 (2), Κοντογιάννης, Τακέλας 3 (1), Ευγενίου 2, Βαλκάνος 3 (1), Μπαλάφας 6, Κανάκης 10, Ωραιόπουλος 4, Τουλουμτζής 5 (1).

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Κυβετός, Τόγιας, Ανδρέου 2, Κιάκος 12, Πετρογιάννης 10, Βεζυρτζόγλου 11 (1), Μάρκου, Βελισσαράκος 2, Κικίδης Κ. 5, Κικίδης Ν. 8 (1), Ρίννης.