FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα από τον πρωτοπόρο! (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΟΦΗ 62-73)

Μια ακόμα ήττα για την ΑΕΕΠ Χαλκίδας, αυτή τη φορά εν μέρει εντός προγράμματος αν και μέσα στη Χαλκίδα, από τον πρωτοπόρο και αήττητο ΟΦΗ που δείχνει φέτος να…δαγκώνει για την άνοδο στη Β’ Εθνική κατηγορία!

Οι Κρητικοί παρότι δεν εντυπωσίασαν με την απόδοσή τους, πήραν τελικά τη νίκη με 62-73, με την ΑΕΕΠ Χαλκίδας να αντιστέκεται και για ένα ημίχρονο να έχει το παιχνίδι στην κόντρα.

Οι παίκτες του Δεμέναγα ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι 21-18 στο 10′ όμως στη συνέχεια ο ΟΦΗ αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο σκορ με 34-38 στο ημίχρονο.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι επέκτειναν το προβάδισμά τους και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με 10 πόντους προβάδισμα (51-61).

Η ομάδα της Χαλκίδας προσπάθησε στο τέταρτο δεκάλεπτο να κάνει την ανατροπή, όμως δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα.

Πρώτος σκόρερ της ΑΕΕΠ Χαλκίδας ο Μανιάτης με 18 (2) πόντους.

Διαιτητές: Χρηστίδης-Αντωνιάδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 13-20, 17-23, 11-12.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δεμέναγας): Θεοδωράκος Β., Κουτσογιάννης 8 (2), Σέττος 6, Θεοδωράκος Ι. 2, Μανταλβάνος 12, Μανιάτης 18 (2), Γκιζόγιαννης 14, Λούκας, Γεωργουσόπουλος 2.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Πετράκης 8 (2), Μαλλιαράκης, Τσερκιτζόγλου 16 (4), Τσίλογλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 6, Πρωτογεράκης 2, Αντωνόπουλος 8 (2), Μπούμπαρης 18, Καραλής 13 (1), Πάλλης 2.