FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Νίκη σημασίας! (ΛΟΚΡΟΣ-ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 76-61)

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Λοκρό Αταλάντης που νίκησε την Αγ. Παρασκευή με 76-61 διατηρώντας το αήττητο στην έδρα του απέναντι σε ένα σκληρό αντίπαλο που αντιστάθηκε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Ο Λοκρός ήταν καλός, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει προβάδισμα ασφαλείας στο πρώτο ημίχρονο, όμως ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή του στο τελευταίο 10λεπτο έφτασε καθαρά και δίκαια στην επικράτηση με 15 πόντους διαφορά.

Κορυφαίος των νικητών ο Ανέστης Μάτος που ‘βομβάρδισε’ το καλάθι των φιλοξενούμενων με 31 πόντους!

Διαιτητές: Λογοθέτης-Κανελλόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-20, 15-17, 18-7, 22-17.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Γεωργίου, Φωτητζόγλου 6 (2), Κετέμα, Κεχρής 8, Πάσσας 3, Παπαηλίου 2, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 31 (2), Μάτος Αγγ. 12 (2), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 9.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κακαλιάς): Μόκας 4 (1), Βενιτουράκης 5 (1), Χάνιας-Πανταζής, Βασιάς 9, Χρονόπουλος 15 (1), Φασιανός, Μαυροειδάκος 5, Παπανίκος 2, Τσιριμπάσης, Γαρδέλης, Τσάμπης 17 (1), Καρυπίδης 4.