ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 60-64

Ο Γ.Σ. Αυλίδας κατάφερε να φύγει με το διπλό από την Αρτάκη, κερδίζοντας τον Αλέξανδρο με 60-64 στην παράταση, μετά από ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν με 11 πόντους στο ημίχρονο (26-37), όμως οι παίκτες του Αλέξανδρου κατάφεραν να αντιδράσουν και να προηγηθούν ακόμα και με 9 πόντους.

Στο 55-50, με κατοχή για τους γηπεδούχους, ο Παπαποστόλου έκλεψε τη μπάλα και με τρίποντο μείωσε σε 55-53.

Ο Αλέξανδρος χάνει την επίθεση και ο Γ.Σ.Αυλίδας θα οδηγήσει τον αγώνα στην παράταση όταν μετά από άστοχο σουτ και πάλι ο Παπαποστόλου, αυτή τη φορά με φόλοου θα κάνει το 55-55!

Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες, φτάνοντας στην επικράτηση με σκορ 60-64.

Ο Α. Παπαποστόλου με 27 (2) πόντους ήταν ο πρωταγωνιστής του Γ.Σ. Αυλίδας.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-11, 16-26, 39-34, 55-55 (καν. διαρ.), 5-9 (παρ.).

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Δημητρίου): Αρβανίτης, Μαναρίδης, Μουράτι 14, Τρίκκας 2, Στρατάκιας, Τσιάρας 11 (1), Χατζησωτηρίου, Σοροβός 16, Μακρής, Καρόκης 10, Σπυρέλης, Τσεσμετζής 2.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Φραγκούλης): Κουρινόπουλος, Τόλιας, Παπαποστόλου Α. 27 (4), Παχής 2, Παπαποστόλου Α. 5 (1), Ζυγούρης Γ., Ρήγος 9 (1), Πολίτης 5 (1), Κονιόρδος 4, Λιάκος 6, Ζυγούρης Δ. 4, Βάθης 2.