ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 65-72

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι για το εφηβικό πρωτάθλημα έγινε σήμερα ανάμεσα σε Απόλλωνα Λιβαδειάς και Άρη Αμφίκλειας, με τους φιλοξενούμενους να είναι οι μεγάλοι νικητές με σκορ 65-72 στην παράταση.

Η ομάδα της Αμφίκλειας ήταν στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού μπροστά στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι με 2/4 βολές έκαναν το 59-59 που ήταν το σκορ της κανονικής διάρκειας και μάλιστα είχαν την ευκαιρία να πάρουν και τη νίκη, αλλά αστόχησαν στην τελευταία επίθεση.

Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φύγουν με το διπλό, κάνοντας ένα σερί 0-11 και έχοντας για πρωταγωνιστή τον Μιχέλη με 38 πόντους.

Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ.-Τσόκανος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-10, 9-13, 16-22, 21-14, 6-13.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. (Παπούλιας): Κατωπόδης, Φρυγανάς 9, Παπαγεωργίου Α. 12, Παπαγεωργίου Ε., Τόλιας 4, Ζάμπας 28 (1), Σταυλιώτης 4, Σταμέλος 8, Κόλα.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Στιβαχτής 8, Κουρέπης 12 (4), Παπαϊωάννου 3, Μιχέλης 38, Ζανιάς 3 (1), Στρωτός 6, Αλλίου 2, Μπαούρδος.