FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Η ΧΒΑ πέρασε και από τη Λιβαδειά νικώντας τον Απόλλωνα με 48-71 έχοντας ξεκάθαρο προβάδισμα για την απ’ευθείας άνοδο στη Γ’ Εθνική που προϋποθέτει 3 νίκες διαφορά από τον δεύτερο!

Ο Τελεθριακός που ακολουθεί στις 2 νίκες απόσταση, επικράτησε της Αναγέννησης Λαμίας με 78-71 και είναι πλέον μόνος στη 2η θέση της βαθμολογίας!

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μαλεσίνα που νίκησε σε ένα μεγάλο ντέρμπι τον Μάκαρο με 64-59, ενώ στην Ιτέα η τοπική ομάδα επιβλήθηκε του Άρη Αμφίκλειας με 90-81.

Στη Χαλκίδα, ο Απόλλωνας πέτυχε νίκη-ανάσα απέναντι στον Πρωτέα Σχηματαρίου με 81-72 και εξακολουθεί να ελπίζει για την παραμονή του στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Η 9η αγωνιστική ξεκίνησε χθες, με τον Αίαντα Αυλίδας να κερδίζει στο τοπικό ντέρμπι τον Γυμναστικό με 73-60.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 78-71

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ.-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 81-72

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 90-81

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΧΒΑ 48-71

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΜΑΚΑΡΟΣ 64-59

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 73-60

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5/1/2019)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 9 17 8-1 751-501
2 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 9 15 6-3 684-661
3 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 9 14 5-4 630-589
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 9 14 5-4 596-616
5 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 9 14 5-4 613-645
6 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 9 13 4-5 573-613
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 9 13 4-5 592-611
8 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 9 13 4-5 611-652
9 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 9 13 4-5 654-648
10 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 9 13 4-5 612-634
11 ΜΑΚΑΡΟΣ 9 12 3-6 537-581
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 9 11 2-7 610-716

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός) 265
  2. Χαρατσής Αντ. (Απόλλων Χαλκ.) 166
  3. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 165
  4. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 157
  5. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 144
  6. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 143
  7. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 143
  8. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλ.) 140
  9. Κιαπέκος (Τελεθριακός) 140
  10. Πελεκούδας (ΧΒΑ) 138
  11. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλκ.) 134
  12. Τσεκούρας (Άρης Αμφικλειας) 130

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός) 38
  2. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σημ. ) 30
  3. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 24
  4. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 23
  5. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 21
  6. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 21
  7. Μούντριχας (Αίαντας Αυλίδας) 20
  8. Στεφάνου (ΧΒΑ) 20
  9. Τσιριμώκος (ΧΒΑ) 19
  10. Αγγελέτος (Αίαντας Αυλίδας) 16
  11. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 16
  12. Τσακωνίτης (Αναγ. Λαμίας) 16

Σχετικά άρθρα

Η κλήρωση των playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Τελικός Λυκείων: ΓΕΛ Κανήθου-1ο ΓΕΛ Χαλκίδας 62-43 (photo album No2-εξέδρες)

pannikolaou

Τελικός: ΓΕΛ Κανήθου-1ο ΓΕΛ Χαλκίδας (video)

pannikolaou