B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς

Νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας καθώς μετά την πρώτη ήττα του Αστέρα Αλιβερίου στη Θήβα από τον Κάδμο με 64-52, τρεις ομάδες ακολουθούν σε απόσταση ενός πόντου.

Η Αλίαρτος δεν εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Αστέρα και χάνοντας στην έδρα της από τις Κονίστρες με 63-69 στην παράταση παρέμεινε δεύτερη. Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Ιμπέζα, που είδε στις εξέδρες μεταξύ άλλων τον συμπαίκτη του από το Περιστέρι Κ. Τσαρτσαρή να παρακολουθεί τον αγώνα!

Ο ΓΑΣ Βασιλικού…ξεμπούκωσε επιθετικά, νίκησε την Ερέτρια με 53-92 και έφτασε σε απόσταση βολής από την κορυφή.

Τέλος, το βράδυ της Κυριακής στο κλειστό Κανήθου, η ΑΓΕ Χαλκίδας νίκησε την Αρτάκη με 62-56 και ξέφυγε 2 πόντους από την Ερέτρια.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 62-56

ΑΛΙΑΡΤΟΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 63-69

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 53-92

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 64-52

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15-16/12)

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ-ΚΑΔΜΟΣ

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΕΡΕΤΡΙΑ

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 6 11 5-1 348-331
2 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 6 10 4-2 359-308
3 ΚΑΔΜΟΣ 6 10 4-2 415-359
4 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 6 10 4-2 401-350
5 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 6 9 3-3 330-322
6 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 8 2-4 285-329
7 ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 6 8 2-4 360-396
8 ΕΡΕΤΡΙΑ 6 6 0-6 309-412

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 127
  2. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 97
  3. Καψούλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 87
  4. Παπανικολάου (Αστ. Αλιβερίου) 80
  5. Τσοκάνης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 69
  6. Βεζυρτζόγλου (ΑΓΕΧ) 66
  7. Κακοσαίος (Αλίαρτος) 64
  8. Θανάσαινας (Κάδμος) 61
  9. Κικίδης Ν. (ΑΓΕΧ) 60
  10. Μάστορης (Αστ. Αλιβερίου) 60
  11. Ιωάννου (Αστ. Αλβερίου) 58
  12. Κάβουρας (Κάδμος) 57
  13. Μπέλλος (ΓΑΣ Βασιλικού) 57
  14. Σπανός (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 57
  15. Σαράπης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 57

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 21
  2. Κακοσαίος (Αλιάρτος) 26
  3. Τσοκάνης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 12
  4. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 12
  5. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 11
  6. Παπανικολάου (Αστ. Αλιβερίου) 11
  7. Κικίδης Ν. (ΑΓΕΧ) 10
  8. Κουτσούμπας (Κάδμος) 9
  9. Βαλκάνος (Ερέτρια) 9
  10. Θανάσαινας (Κάδμος) 8
  11. Γαλάνης (Ερέτρια) 8
  12. Αποστόλου (Ερέτρια) 8

Σχετικά άρθρα

Κορασίδων: Πρώτο βήμα για το final-6! (Σύλλας-Γλαύκος 54-47)

pannikolaou

Πήρε Χοροζίδη-Γεροντίτη ο Απόλλωνας Χαλκίδας!

pannikolaou

Ο Κατσούλας M.V.P. στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou