FEATURED Α1

Το πρόγραμμα της Basketleague (13η-16η) Τη Δευτέρα 14/1 Κύμη-Παναθηναϊκός!

Έγινε γνωστό από τον ΕΣΑΚΕ το πρόγραμμα της Basketleague για τη 13η-16η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Κύμη μετά την 11η αγωνιστική που θα υποδεχθεί το Σάββατο 29/12 τον Άρη και τη 12η (εκτός με Λαύριο 5/1) έχει μια τετράδα αγώνων στην οποία μεταξύ άλλων θα παίξει με Παναθηναϊκό (εντός) και Ολυμπιακό (εκτός).

Με τον Παναθηναϊκό ο αγώνας ορίστηκε για τη Δευτέρα 14 Ιανουαρίου (15:30) καθότι την προηγούμενη εβδομάδα θα έχει προηγηθεί διπλή αγωνιστική για την Ευρωλίγκα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τις αγωνιστικές (13η-16η):

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
PAOK SPORTS ARENA 17:30 ΠΑΟΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΡΤ2 live
Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ 15:30 ΡΕΘΥΜΝΟ-ΑΡΗΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ COSMOTE SPORT 4HD live
Κ.Γ. ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ 15:30 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:30 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ-ΛΑΥΡΙΟ Basket League Show ΕΡΤ2
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
ΠΕΑΚ Δ. ΤΟΦΑΛΟΣ 17:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ2 live
ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15:30 ΚΥΜΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΕΡΤ2 live

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
Κ.Γ. ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ 15:45 ΡΕΘΥΜΝΟ-ΠΑΟΚ Basket League Show ΕΡΤ2
OAKA 17:00 ΑΕΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ COSMOTE SPORT 4HD live
ΠΕΑΚ Δ.ΤΟΦΑΛΟΣ 15:45 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15:45 ΚΥΜΗ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 17:30 ΑΡΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ Basket League Show ΕΡΤ2
ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ 17:00 ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ2 live
ΔΕΥΤΕΡΑ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:30 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ2 live

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
PAOK SPORTS ARENA 17:30 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ ΕΡΤ2 live
ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ 15:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2 (η τηλεοπτική μετάδοση ξεκινά από τις 15:30)
Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 15:30 ΛΑΥΡΙΟ-ΡΕΘΥΜΝΟ Basket League Show ΕΡΤ2
Δ.Γ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 15:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ Basket League Show ΕΡΤ2
ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 17:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΕΡΤ2 live
ΣΕΦ 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΥΜΗ COSMOTE SPORT 4HD live
ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
ΟΑΚΑ 19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΡΗΣ COSMOTE SPORT 4HD live

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV
ΠΕΑΚ Δ. ΤΟΦΑΛΟΣ 18:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΠΑΟΚ ΕΡΤ2 live
Κ.Γ. ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ 15:45 ΧΟΛΑΡΓΟΣ- ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Basket League Show ΕΡΤ2
Κ.Γ. ΤΑΣΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15:45 ΚΥΜΗ-ΚΟΛΟΣΣΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 15:45 ΑΡΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Basket League Show ΕΡΤ2
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ-ΡΕΘΥΜΝΟ COSMOTE SPORT 4HD live
ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ
Κ.Γ. ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ 15:30 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ2 live
ΔΕΥΤΕΡΑ 4 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 
Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ 15:30 ΛΑΥΡΙΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ2 live

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα & βαθμολογία (20η αγωνιστική)

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα εντός προγράμματος! (ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 92-73)

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Σκορ & θέαμα! (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 86-105)

pannikolaou