FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Έφυγε με το διπλό! (ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ 79-88)

Μεγάλο διπλό για τον Λοκρό που πέρασε από τη Χαλκίδα νικώντας την ΑΕΕΠ Χαλκίδας με σκορ 79-88 και παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία της Γ΄Εθνικής.

Παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 42-34 στο ημίχρονο, η ομάδα της Αταλάντης με επιμέρους σκορ 16-30 στο τρίτο δεκάλεπτο, κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση, να περάσει μπροστά στο σκορ και να φτάσει σε μία πολύ σημαντική νίκη.

Σούπερ από τους φιλοξενούμενους ο Άγγελος Μάτος που έβλεπε το καλάθι σαν…βαρέλι πετυχαίνοντας 28 (6) πόντους έχοντας 11 με 3 τρίποντα στην γ’ περίοδο της ανατροπής!

Ο Λοκρός με τη νίκη του γλυκοκοιτάζει την κορυφή έχοντας μπροστά του και τον εξ αναβολής αγώνα της Πέμπτης στη Χίο, ενώ αντίθετα η ΑΕΕΠ Χαλκίδας δείχνει πως και φέτος θα παίξει με τη…φωτιά για την παραμονή της στην κατηγορία.

Διαιτητές: Τσάτσης-Μελισσάρης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 22-16, 16-30, 21-24.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Πούλος-Μιχαήλ): Σέττος 7, Κουτσογιάννης 5 (1), Θεοδωράκος 6 (1), Ξιούρας 14 (2), Μανταλβάνος 16, Μανιάτης 5, Γκιζογιάννης 26 (2), Γεωργουσόπουλος.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας-Σεργιάννης): Φωτητζόγλου 12 (1), Κεχρής 14 (2), Πασσάς 2, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 28 (6), Δουρούκης 3 (1), Ψάλτου 12.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album και video του αγώνα.