FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (11η αγωνιστική)

Μετά από διακοπή σχεδόν ενός μηνός, το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ μπήκε και πάλι στις…ράγες, με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής.

Το…τρένο της ΧΒΑ συνέχισε με μια ακόμα νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στην Αναγέννηση Λαμίας με τελικό σκορ 74-51.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Απόλλωνα Λιβαδειάς που νίκησε με 77-64 τον Μάκαρο, ενώ εύκολη νίκη πέτυχε η Μαλεσίνα με 81-56 εναντίον του Γ.Σ. Αυλίδας.

Ο Αίαντας Αυλίδας νίκησε τον Πρωτέα Σχηματαρίου με 62-47 σε ένα ματς με ένταση και ανατροπές στο σκορ, ενώ στην Ιτέα η τοπική ομάδα επικράτησε του Απόλλωνα Χαλκίδας με 76-74.

Αύριο (13:00) θα γίνει ο αγώνας Τελεθριακός-Άρης Αμφίκλειας με τον οποίο ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 76-74

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 77-64

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 81-56

ΧΒΑ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 74-51

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ.-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 62-47

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (13/1)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/1)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΧΒΑ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 10 19 9-1 825-552
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 10 16 6-4 673-680
3 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 10 16 6-4 675-692
4 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 9 15 6-3 684-661
5 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 10 15 5-5 681-663
6 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 10 15 5-5 735-704
7 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 10 15 5-5 688-708
8 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 10 14 4-6 629-690
9 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 10 14 4-6 639-673
10 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 9 13 4-5 611-652
11 ΜΑΚΑΡΟΣ 10 13 3-7 601-658
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 10 12 2-8 684-792

**Εκκρεμεί ο αγώνας Τελεθριακός-Άρης Αμφίκλειας (13/1)

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 265
  2. Χαρατσής Αντ. (Απόλλων Χαλκίδας) 176
  3. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 176
  4. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 174
  5. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 165
  6. Κολοβός (Πρωτέας Σχηματαρίου) 163
  7. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 158
  8. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 157
  9. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 154
  10. Πελεκούδας (ΧΒΑ) 148
  11. Κιαπέκος (Τελεθριακός) 140
  12. Χαρίσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 137

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 38
  2. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 31
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 27
  4. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 26
  5. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 21
  6. Μούντριχας (Αίαντας Αυλίδας) 21
  7. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 21
  8. Στεφάνου (ΧΒΑ) 20
  9. Τσιριμώκος (ΧΒΑ) 20
  10. Αγγελέτος (Αίαντας Αυλίδας) 18
  11. Κοσμετάτος (ΧΒΑ) 17
  12. Τσακονίτης (Αναγ. Λαμίας) 17
  13. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 17

Σχετικά άρθρα

Πρωταθλήτριες στην Περιφέρεια! (ΓΕΛ Αιδηψού-ΓΕΛ Σχηματαρίου 48-31)

pannikolaou

Σχολικοί αγώνες: Πήρε την πρόκριση η Άμφισσα! (ΓΕΛ ΑΜΦΙΣΣΑΣ-ΓΕΛ ΚΑΝΗΘΟΥ 62-58)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (22-25/3)

pannikolaou