Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 74-61

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Ανέβηκε στη δεύτερη θέση με ισοβαθμία!

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 74-61

Νίκη για τον Αίαντα Αυλίδας που τον ανεβάζει στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος σε ισοβαθμία απέναντι στον Απόλλωνα Χαλκίδας με σκορ 74-61.

Οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 20-10 στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα και να φτάσουν στην επικράτηση.

Ο Αίαντας προηγήθηκε στο 10’ με 18-14 και πήγε στα αποδυτήρια με μία διαφορά 5 πόντων (36-31). Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κομβικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού όπου εκεί οι παίκτες του Σάλιαρη με επιμέρους σκορ 20-10 πήραν στο 30’ μία διαφορά 1 πόντων (56-41).

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να επιστρέψουν και να διεκδικήσουν τη νίκη, όμως δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με 74-61.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Τσιώλης με 19 (1) και από τον Απόλλωνα Χαλκίδας ο Γ. Χαρατσής με 27 (5).

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 18-17, 20-10, 18-20.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης-Κουτσογιάννης): Μούντριχας, Αργυρίου 9 (1), Μαρίνης 4, Σπύρου, Αγγελέτος 16 (4), Τσιώλης 19 (1), Κωνσταντόπουλος 6, Κωνσταντούρας 16 (2), Σταμέλος, Δάβρης 4.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Χαρατσής Αντ. 12, Ζήμπρας, Παπαδάκης 11 (1), Μάμαλης 2, Κωνσταντίνου 7 (1), Χαρατσής Ι. 27 (5), Χοτζάλι 2.