Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ 68-55

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Καθάρισε στο 3ο 10λεπτο!

ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ 68-55

Με επιμέρους σκορ 20-5 στη γ’ περίοδο η Αρτάκη πήρε διαφορά ασφαλείας απέναντι στην Αλίαρτο για να φτάσει τελικά στη νίκη με 68-55 που την ανεβάζει βαθμολογικά σε ένα κομβικό παιχνίδι για τη συνέχεια.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο βρήκαν λύσεις στην επίθεση με αρκετούς παίκτες να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο για να προηγηθούν με 32-34.

Στη γ’ περίοδο όμως, η ομάδα του Στεφανίδη ήταν εντυπωσιακή στην άμυνα και με λύσεις στην επίθεση κυρίως από τους Σπανό-Καρλή και Τσοκάνη ξέφυγε με 52-39 για να επικρατήσει τελικά με 68-55.

Η Αλίαρτος πάντως, κράτησε τη διαφορά του πρώτου γύρου (+27) σε πιθανές μελλοντικές ισοβαθμίες.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 32-34, 52-39, 68-55.

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ (Στεφανίδης-Σιμιτζής): Στέφης 8, Μαρίνος Γ., Καρλής 13, Μαρίνος Φ., Σαράπης 12 (1), Τσοκάνης 12 (2), Κοφινάς 8, Σπανός 15.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς-Γλυκός): Κατσιμίχας Π. 3 (1), Καρανάσος Ε. 4, Γίτσας, Τσέκος 6, Τσιλιγιάννης 11 (2), Σταγκίδης 14 (4), Λάζαρης, Κατρισιώτης 1, Βλαχογιάννης 16 (2), Καρανάσος.