FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Στο τσακ! (ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΛΟΚΡΟΣ 54-52)

Μια ανάσα από μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη έφτασε ο Λοκρός που ηττήθηκε τελικά από το Ζωγράφου με 54-52 σε ένα κλειστό ματς που πρωταγωνίστριες ήταν οι άμυνες.

Ο Ζωγράφου προηγήθηκε με 24-22 στο ημίχρονο με τον Λοκρό να ακολουθεί πάντα από κοντά και τη γ’ περίοδο να τελειώνει με 45-40.

Στο τέλος ο Λοκρός προσπάθησε για να φτάσει στην 9η συνεχόμενη νίκη χάνοντας τελικά με 54-52, σε μια ήττα που δεν σημαίνει τίποτα καθώς η πορεία της ομάδας της Αταλάντης είναι φέτος κάτι παραπάνω από εντυπωσιακή.

Διαιτητές: Μακρής-Μπανασάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-12, 24-22, 45-40, 54-52.

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Μάνος): Παλάτζας, Γκόντγουιν 4, Πρόφκα, Ζαρμακούτης 21 (3), Γρίβας 3 (1), Παπαφωτίου, Κανελλόπουλος 12 (1), Βαρνάβας 6, Οκεκουέιν 8, Ιμαριαμπέ, Σαρλής.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 9 (1), Κετεμά, Κεχρής 3 (1), Πασσάς 8, Παπαηλίου 1, Καλογερόπουλος 3 (1), Μάτος Αν., Μάτος Αγγ. 14 (4), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 7.