Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ο.Κ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ 58-53

Τη νίκη πήρε η ομάδα του Ο.Κ. Αυλίδας απέναντι στη Δροσιά για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με σκορ 58-53. Οι παίκτες του Μητρόπουλου πήραν ένα προβάδισμα 10 πόντων στο ημίχρονο (28-18).

Στη συνέχεια η Δροσιά αντέδρασε και ισοφάρισε σε 36-36 στο 30′ με την τελευταία περίοδο να είναι καθοριστική για την έκβαση του παιχνιδιού.

Εκεί ο Ο.Κ. Αυλίδας με επιμέρους σκορ 22-17 κατάφερε να επικρατήσει.

Διαιτητές: Τσάλλας-Παναγιώτου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-10, 15-8, 8-18, 22-17.

Ο.Κ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Μητρόπουλος): Χρήστου Α. 19 (5), Χρήστου Γ. 4, Γιαννάκης Π. 4, Σταματίου 1, Τσιριμώκος 14 (2), Αργυρός 11 (1), Παππάς 5, Καλαπόδης, Καψάλας, Γιαννάκης Χ., Πραγιάννης.

ΔΡΟΣΙΑ (Κουτσογιάννης): Σουλιωτάκης, Βασιλείου, Δεληγιάννης Δ., Τριανταφύλλου 7 (1), Λάμπρου 4, Κολάρος 4, Πουρνάρας 4, Κωνσταντινίδης, Καραπετάκος 5, Παπαχαραλάμπους 7 (2), Προκοπάκης 12, Δεληγιάννης Α.